• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501
 • Samsun 14 °C
 • Ankara 6 °C
 • İstanbul 15 °C
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE

NE “KÖPEK”LER VAR Kİ, “SESİ” ÇIKMIYOR!..

Ali Kayıkçı

*“Onlar sağır, dilsiz ve kördür, bu hâllerinden dönüp îmân etmezler!”(Kur’ân-ı Kerîm, Bakara Sûresi, âyet 18)
*“Kalbleri var, ama anlamazlar; gözleri var, ama görmezler; kulakları var, ama işitmezler. İşte bunlar hayvan gibidir, hattâ daha da aşağıdır.”, “Onları doğru yola çağırsan işitmezler. Sana bakarlar, ama görmezler.”    (Kur’ân-ı Kerîm, Araf Sûresi, âyet 179, 198)
*“Mü’minler, mü’minleri bırakıp kâfirleri velî (dost) edinmesinler. Kim böyle yaparsa,  Allah ile ilişiğini kesmiş olur.”(Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet: 28)
*“Düşmanınız olan kavmi takip etmekte gevşeklik göstermeyin!..”;  “Sakın hâinlerin savunucusu olma!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 103 ve 105’den)
*“Mü’minler, sâdece kardeştirler; o hâlde ihtilâf eden kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki, O’nun merhametine nâil olasınız.” (Kur’ân-ı Kerîm; Hûcûrat Sûresi, âyet: 10)
*“Ey îmân edenler! Kasten öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı. Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır.  Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.” (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179’dan)
*“…(Kısas ve zinâ gibi şeylerden dolayı meşrû) bir hak olmadıkça, Allah’ın harâm  ettiği cânı katl etmeyin!..”(Kur’ân-ı Kerîm-Enâm Sûresi, â: 151)
*“Kim bir mü’mini kasten katl ederse, onun cezâsı, ebedî kalınacak Cehennem’dir. Allah ona gazâb etmiş, lânet etmiş ve büyük bir azâb hazırlamıştır.”(Kur’ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, â: 93)
*“Ekber-i kebâir (büyük günâhlar): Bir şeyi Allahü teâlâya ortak etmek, adam katl etmek, (…)” , “Müslüman demek, Müslümanlara eli ile dili ile zarar vermeyen kimse demektir.”, “Müslüman, Müslüman’ın kardeşidir. Ona zulüm etmez, onun yardımına koşar,  onu küçük ve kendinden aşağı görmez. Onun kanına, malına, ırzına, nâmusuna zarar vermesi haramdır.”, “Îmânın temeli ve en kuvvetli alâmeti, Müslümanları sevmek, kâfirleri sevmemektir. Cenâb-ı Hak, Îsâ aleyhisselâma buyurdu ki, (Eğer yerlerde ve göklerde bulunan bütün mahlûkların ibâdetlerini yapsan, dostlarımı sevmedikçe ve düşmanlarıma düşmanlık etmedikçe, hiç fâidesi olmaz.)”,  “Cemâat râhmettir. Ayrılık azâbdır...”, “Cemâate yapışınız. Çünkü Allahü teâlâ bu ümmeti dalâlet üzere bir araya getirmez…”, “Kim cemâatten bir karış ayrılırsa, İslâm ipini boynundan çıkartmıştır…”, “Şeytân, insanın kurdudur. Kenarda köşede kalmış, sürüden ayrılmış koyunu kurt yakaladığı gibi, şeytân da cemâatten ayrılanları yakalar. Sakın cemâatten ayrılmayınız!..”   ( Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*“İyilik yapmak iyidir. Fakat en tehlikelisi, kötülüğe alet olmaktır.” (Dr. Enver Ören; Sohbetler-14.11.1993)
*“Kandan beslenen, çatışma kültürünü geliştiren, aramızdaki bağı güçsüzleştiren zihniyetle mücadelenin yolu, İslâm kardeşliğidir. (…) Millet, önce sağduyulu olmalıdır. Yaşanan acı, gözyaşı, ıstırap, şiddet ve çatışmaları sona erdirmek için tek ses, tek yürek olmalı, aramıza fitne tohumları ekmeye çalışanları deşifre edip, ortak değerlerimizi zaafa uğratanlara karşı ortak mücadele vermeliyiz.” (“Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan 553 STK Adına” yapılan “Yeter Artık” Çağrısı’ndan)
*“Seçilmiş olanlar devletin polisiyle, Mehmetçiğiyle yaka paça olur mu? Ağzı maskeli, ayağı entarililerin karşısına hiç çıkıyorlar mı?.. Şu ân bütün ülkenin gözü önünde bölücü terörü meşrulaştırıyorlar. Tek farkları, ellerinde silâh yok.” (Yalçın Topçu-Kültür ve Turizm Bakanı; Türkiye Gazetesi-18.09.2015)
*“…Devletin hukuk sınırları içinde, kararlılık ve hassasiyetle yürüttüğü operasyonlar neticesinde, halkın desteğini alamayan ve teslim olmaktan başka çaresi bulunmayan terör örgütünün ve siyasi uzantılarının bölgede yaşayan vatandaşlarımızın temsilcisi olamayacağı…” (65 Hükûmetin ilk MGK Bildirisi’nden; 26.05.2016)
*“Nusaybin’de teslim olduktan sonra ifade veren bir PKK’lı, örgüt içindeki durumu şöyle anlattı: Öz yönetimden bahsettiler. Bizi yardı yolda bıraktılar. Biz de Türkiye Cumhuriyeti’ne sığındık. Köpek gibi pişmanım. Gençler bu şerefsizlerin yanına yaklaşmasın… Biz kandırıldık, onlar kandırılmasın. Örgütte herkes birbirini öldürüyor. Yeter artık!..” (Basın-27.05.2016)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..    
27 Mayıs 2016 günlü “Ulusal Basın”da yer alan ve “Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Güneydoğu Anadolu ve Diyarbakır Bölge Başkanlığı adına Hacı İhsan Aydın” imzalı bir “Bildiri”de aynen şöyle denilmektedir:
“Başsağlığı, Kınama ve Uyarı: Ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, 35 yılı aşkın süredir yaşanan terör olaylarının, özellikle son bir yıldaki hâliyle yol açtığı tahribat, insanlık suçu boyutuna ulaşmıştır.
Özellikle Diyarbakır’da, Şanlıurfa Suruç’ta, Ankara Tren Garı önünde, Ankara Devlet Mahallesinde, İstanbul Sultanahmet’te, Ankara Kızılay Meydanı’nda, İstanbul Taksim’de ve son olarak Diyarbakır Tanışık Köyü’nde yaşanan katliâmların her biri, kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. 
İnsanlık vicdanı, hiçbir ayrım yapmaksızın, kim olurlarsa olsunlar, kime hizmet ederlerse etsinler, bu katliâmları yapanları asla affetmeyecektir.
Şiddetle kınadığımız bu saldırılarda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmetler diliyoruz.
Bu ülkenin her bir ferdinin, memleketin her karış toprağında barış, huzur ve güven içinde yaşayacağı bir gelecek için, şu ortak hissiyatı ifade etmek görevimizdir.
Örgüt, hiçbir şart, koşul, bahane öne sürmeksizin; derhal ya silâh bırakmalı, ya da son elemanına kadar ülkeyi terk etmelidir. 
Bu sağlandığı takdirde, Sayın Cumhurbaşkanı’nın ve yeni seçilen Hükûmetin, gereğini yapacaklarına ve ülkemizin çözüm süreci ve huzur ortamına kavuşacağına, Türkiye’nin tam demokrasinin hâkim olduğu bir ülke hâline gelmesi yolundaki gayretlerini sürdüreceklerine inancımız tamdır. 
Saldırıların müsebbiplerine diyoruz ki, bir ân önce ülkemizden ayrılmadığınız takdirde, değil destek  vermek, sizi ikaz edecek insanları dahi yanınızda bulamayacaksınız!..
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Biz de bu bildiriye imza ve gönül verenleri candan kutluyor ve de ilâveten mısra-mısra şunları diyoruz:
    = = = * = = =
Ne “köpek”ler var ki, “sesi” çıkmıyor;
Kimi var “sütre”de, “halk” arasında…
“İmralı-Kandil”e, artık bakmıyor!..
“Kuyruklar kısılmış”, “yüz karasında”;
“Can korkusu” artık, “emir” takmıyor!..

Ne“köpekler” var ki, “Moskof İni”nde;
Nicesi “putperest”, “Şaman Dini”nde; 
“Murat Karayılan”, “Apo Kini”nde!..
“Kuyruklar kısılmış”, “yüz karasında”;
“Feyman Hüseyin”, “Esad Pimi”nde!..

“Mustafa Karasu”, bir de “Sabri Ok”;
“Duran Kalkan” malûm, benzer “hain” çok;
“Cemil Bayık” derler, arananda “Yok!..”
“Kuyruklar kısılmış”, “yüz karasında”;
“PYD’ci Salih”, yapmakta stok!..

“YPG/PYD”, “silâh deposu”;
“ABD” verdikçe, artar “ego”su;
“Coni” ile yanyana, gördük “foto”su!..
“Kuyruklar kısılmış”, “yüz karasında”;
“Teslim-teslim” olan, çıktı en “fosu!..”

“Özyönetim” dendi, “hendek” kazıldı;
“KCK” eliyle, “Kürtçü” yazıldı;
“Mehmetcik” vurdukça, bir-bir çözüldü!..
“Kuyruklar kısılmış”, “yüz karasında”;
“Beyaz bayrak” çekti, yere büzüldü!..

KAYIKÇ’Ali der ki, “20’şer-40’ar;
Teslim-teslim olur, canından korkar;
İnsanlığı bitmiş, ar-hayâ sarkar!..”
“Kuyruklar kısılmış”, “yüz karasında”;
“Enik” görse bunu, rüyâda ürker!..

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim