1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Müslüman ruhu yenilmez
Müslüman ruhu yenilmez

Müslüman ruhu yenilmez

Ak Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Prof. Dr. Hakan Altıntaş, Çanakkkale Zaferi’nini 100. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada ...

A+A-

Çanakkale Savaşının Milli Ruhu; Ülkemizin Birliğini ve Tüm Islam Ülkelerinin Birlik Bilincini  Geliştirecektir” dedi.

Altıntaş mesajında şunlara değindi;

Yeni Türkiyemizde Çanakkale ruhu yeniden dirilecek, İslam Ülkelerinin Toprakları, “Müslüman Ruhunu Yenmenin Mümkün Olmadığı ve Sömürülmediği Yerler Olacaktır.”

Bugün 18 Mart günü. 18 Mart 1915'de atalarımız Çanakkale'de Birleşik Donanmanın Çanakkale Boğazı'ndan geçmesine izin vermedi ve onları geri gönderdiler.  Batırılan Düşman gemilerinin adlarına baktığımızda kibirli yaklaşımın sonucunu fark edebiliriz. 1400 yıllık medeniyetin emanetini taşıyan Atalarımız, Allah (c.c)’ın  yardımıyla başardılar, kazandılar. Çanakkale Savaşı, milletimizin en parlak zaferlerinden biri olarak tarihe altın harflerle yazılmıştır. Her yıldönümünde hatırladığımız, bu savaş sırasında yaşanan hadiseler yalnızca bizim için değil insanlık tarihi için de örnek teşkil etmektedir. Tarihin en kanlı savaşlarından biri olan Çanakkale’de 253 bin vatan evladı şehit düştü. 480 bin askerle Çanakkale’ye gelen İtilaf Devletleri ise 105 bin askerle geri çekildi. 1. Dünya Savaşı’nın 3 yıl uzamasına neden oldu, Çarlık Rusyası İmparatorluğu çöktü.

Müttefik Orduları Başkomutanın “İnsan ruhunu yenmenin mümkün olmadığı yer” tanımını kullandığı Çanakkale savaşının ardından koloni devletleri Yeni Zelanda ve Avustralya gibi birçok ülke millet bilinci ve milli kimliklerin oluşması Çanakkale ile kazandı. Bu yüzden savaştan sonra savaşan tarafların birlikte andığı dünyanın ender ve efsane olan savaşlarından birisi haline gelmiştir.

Yeni Türkiyemiz liderliğinde,  dünya üzerinde geniş bir coğrafyada yaşayan 1.2 milyar müslüman ülkenin temel ihtiyacı olan İslam Birliği sağlayacak tılsımlı bir müessese (başta eğitim sistemi olmak üzere tüm merkezi ve yerinden yönetim kuruluşlarına milli ruhun yansıtılması elzemdir) kurulması için tüm vatandaşlarımız ve İslam ülkeleri taşın altına elini koymalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum