1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MÜSİAD ANADOLU SERMAYESİNİN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR
MÜSİAD ANADOLU SERMAYESİNİN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR

MÜSİAD ANADOLU SERMAYESİNİN ÖNÜNÜ AÇMIŞTIR

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Samsun Şubesinin düzenlediği konferansa katılan AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ahmet Akça...

A+A-

"Yeni Türkiye'nin inşasında Samsun'da yeniliklere hep birlikte imza atacağız."dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Samsun Şubesi tarafından, Samsun Ensar Vakfında gerçekleştirilen “Aile İçi İletişim” konulu konferans Kredi Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun sunumu ile gerçekleşti.

BOŞANMALAR GELECEĞİMİZİ TEHDİT EDİYOR

Sunum sonrasında konuşan AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ahmet Akça, "Aile hayatında, iş hayatında ve günlük yaşantımızda Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimizi örnek almalıyız. Efendimizin yürüdüğü yolda gösterdiği hedefe doğru ilerlemekle mükellefiz. Özellikle son dönemlerde yaşanan aile içi şiddet olayları asla tasvip edilemez. Son araştırmalara göre ülkemizde 605 bin resmi evlenme, 425 bin civarında boşanma davası varmış. Burada bir sorun var ve bu sorun sadece boşanan veya boşanmakta olan aile bireylerinin değil toplumumuzun sorunudur. Bir yuvanın yıkılmaması için burada herkese iş düşüyor. Bu nedenle bu tür aile içi eğitim seminerlerinin daha çok düzenlenmesi ve daha çok katılım sağlanması adına herkese görevler düşmektedir. Yuva yıkan bir toplum değil yuva yapan bir toplum için çalışmalıyız. Ülkemizin en temel yapı taşı ailedir. Düzgün bir aile düzgün bir gelecek demektir. İnşallah hep birlikte el ele verip geleceğimizi tehdit eden bu sorunu ortadan kaldırmak için mücadele edeceğiz."dedi.

STK'LAR TOPLUMUN TEMELİDİR

Samsun'un geleceği adına biz üzerimize düşen sorumlulukları biliyoruz diyen AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Ahmet Akça, "Bu sorumlulukları yerine getirebilmek ve şehrimizin gelişimini sürdürebilmek adına gönül birlikteliği içerisinde hareket etmemiz gerekmektedir. MÜSİAD yaptıkları yatırımlar ve çalışmalarla Anadolu sermayesinin önünü açmıştır. MÜSİAD’ı sadece iş adamları derneği olarak görmüyoruz çünkü sivil toplum kuruluşları toplumun temelidir. Sivil toplum kuruluşlarının içerisinden gelen birisi olarak çalışmalarınızı takdir ediyorum. Samsun'da iş dünyasında yaşanan sorunların çözümü ve gelişimin hızlandırılması için güç birliği yapmamız önemlidir. MÜSİAD gibi sivil toplum kuruluşları sayesinde çözüm odaklı çalışmalara imza atılabiliyor. İnşallah vekaletinizi aldığımızda el ele vererek yeni Türkiye'nin inşası yolunda Samsun'umuzda, her alanda olduğu gibi iş dünyası ve ekonomik alanda da yeniliklere imza atacağız. Ayrıca aile içi eğitim seminerini düzenleyen ve katkıda bulunan MÜSİAD Samsun Şube Başkanımız Selim Sar ve yönetimine, bizlere konferans veren Kredi Yurtlar Kurumu Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'na ve katılımcılara teşekkürlerimi iletiyorum."diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.