1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARINDA HATA YAPTIĞINI KABUL ETTİ"
"MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARINDA HATA YAPTIĞINI KABUL ETTİ"

"MEB ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARINDA HATA YAPTIĞINI KABUL ETTİ"

Bedri Yaşar yaptığı açıklamada MEB’in , 3 Aralık 2021 tarihinde yapılan , engelli öğretmen atamalarında formasyonsuz öğretmen atmasını itiraf ettiğini belirtti.

A+A-

Bedri Yaşar konuya ilişkin şu açıklamada bulundu: 3 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen engelli öğretmen atamalarında şaibeler gündeme gelmiş; bu doğrultuda formasyon eğitimi almayan kişilerin atamalarının yapıldığı iddiaları tarafımıza ulaşmıştı. Atanamayan öğretmen adaylarımız tarafından; MEB memurları ile yapılan görüşmelerde formasyonsuz atamaların olduğu kabul edildiği ifade edilmekteydi. Bu memurların yaptığı açıklamada İlk başta formasyonsuz 12 kişinin atmasının belirlendiği ardından düzeltmenin yapıldığı söylenirken,12 kişinin ardından 4 kişinin daha formasyonsuz olarak atandığı ortaya çıkmıştı.

MEB İTİRAF ETTİ
“Verdiğimiz önergeye ilişkin verilen cevapta ise; “Pedagojik formasyon eğitimlerini henüz tamamlamayan bazı adaylar için söz konusu sisteme “sehven “girilen kayıtlar, bu durumda bulunan adayların başvurularının birinci öncelikli olarak değerlendirilmesine ve atama işlemlerinin “hatalı” yapılmasına sebebiyet verilmiştir.” denmektedir. Sorduğumuz soruların çoğu cevapsız kalmıştır. Bu şekilde kaç kişinin atamasının yanlışlıkla yapıldığı; bu hatanın takibinin nasıl yapıldığı ve yapılan hataların ne kadarının nasıl sonuçlandırıldığı, hatalı işlem yapanlar hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığı ise cevaplandırılmamıştır. Engelli öğretmenlerimize pozitif ayrımcılık uygulanması ve tüm engelli öğretmenlerimizin atanması gerekirken yaşadıkları bu mağduriyetin sonuna kadar takipçisi olacağımı kamuoyuna bildirmek ister, önergemde cevaplanmamış ve açığa kavuşmamış konuların üzerine gideceğimi bildirmek isterim. “

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.