1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. Hint Film Keyfi Evinize kadar geliyor
Hint Film Keyfi Evinize kadar geliyor

Hint Film Keyfi Evinize kadar geliyor

Hint Filmleri izle, Amerika’nın Hollywood’u var ise Hindistan’ın da Bollywood’u var. Hindistan sinema endüstrisinde önemli bir yeri olan bir ülke.

A+A-

                                                                                    Hint Film Keyfi

Hint Filmleri izle, Amerika’nın Hollywood’u var ise Hindistan’ın da Bollywood’u var. Hindistan sinema endüstrisinde önemli bir yeri olan bir ülke. Tipik Hint filmlerinde görebileceğiniz, müzikler ve danslar birçok kesimden insanın bu filmleri zevkle izlemesini sağlıyor. Dünya sinemasına Aamir Khan gibi bir yıldızı hediye eden, Hindistan film endüstrisi insanların farklı renkleri bir arada görebilmesi açısından önemli örnekler sunuyor. Hindistan geniş bir coğrafyaya yayılan kültürel çeşitliliği ile birçok insanın dikkatini çekiyor. adeta kültürel bir mozaik olan Hindistan’da birçok farklı etnik grup bir arada yaşıyor. Bu çeşitliliği filmlerde kullanılan renklerden müzik tercihlerine kadar bulabilmek mümkün. Günümüzde Hint filmleri aynı zamanda zengin Hint kültürünü dünyaya yaymak için de tercih edilen bir araç olarak ön plana çıkıyor. Hint filmlerini en eski örnekleri arasında yer alan Raj Kaapor’un oynadığı Avaramu ülkemizde Hint filmleri denilince akla gelen en eski örnekler arasında yer alıyor. Bunun yanında son yıllarda ödül alan Slumdog Millionaire ya da popüler yakın dönem filme Dangal Hint film endüstrisinin başarılı örnekleri arasında yer alıyor.

Hindistan Eşkıyaları Filmi

Hindistan Eşkiyaları izle, Hindistan’ın tarihinden bir kesit sunan Hindistan eşkıyaları filminin konusu 1790’lı yılları kapsıyor. Filmin konusu Hindostan olarak bilinen Hindistan’ın bir bölgesinde geçekleşen olayları kapsıyor. Bu yıllarda Hindistan İngilizlerin sömürüsü altında bulunuyor. Bunun yanında doğu Hindistan İngilizler ile işbirliği yaparak işgalcilere göz yumuyor. Bu durumdan rahatsız olan ve ülkenin İngiliz boyunduruğundan kurtulması fikir yürüten bir grup Hindostanlı ise kurdukları bir çete ile İngilizlere karşı savaşmaya başlıyorlar. İngilizler kendilerine karşı başlatılan bu harekâttan önceden haberdar olarak sinsi planlarını devreye sokuyor. 30 Kasım 2018 yılında gösterime giren bu film, birçok izleyiciden tam puan almış durumda. Bir masal tadında olayların anlatıldığı bu film aynı zamanda Hindistan’ın renkli tarihine de ışık tutuyor. Günümüzde bu tür filmlerin daha çok beğeni kazandığı muhakkak. Toplam 2 saat 45 dakika süren film hareketli sahneleri ile zamanın nasıl geçtiğini anlamamanıza yardımcı oluyor. Hint müziğinden ezgiler ile bir müzik ziyafeti sunan film oldukça beğenilmiş durumda.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.