• BIST 107.921
 • Altın 153,999
 • Dolar 3,8353
 • Euro 4,5054
 • Samsun 9 °C
 • Ankara 4 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Göksu Türkdoğan’dan taraftara çağrı!
 • Ahmet Cebe: ‘Ders aldık’
 • Samsunspor'da Eskişehirspor mesaisi
 • Göksu Türkdoğan’dan taraftara çağrı!
 • Ahmet Cebe: ‘Ders aldık’
 • Samsunspor'da Eskişehirspor mesaisi

“HATAY”DA SALLANDI, “LİCE”DE ÇÖKTÜ!..

Ali Kayıkçı

(İstanbul Atatürk Hava Limanı’ndaki bombalı terör saldırısında şehîd olan Çarşambalı hemşehrimiz Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Türk’ün aziz hâtırasına)

*“Ve lekad zere’na… ülâike kel’en’âmi belhüm edall… (Kalbleri var, ama anlamazlar; gözleri var, ama görmezler; kulakları var, ama işitmezler. İşte bunlar hayvan gibidir, hattâ daha da aşağıdır.)”, “Onları doğru yola çağırsan işitmezler. Sana bakarlar, ama görmezler.”  (Kur’ân-ı Kerîm, Araf Sûresi, âyet 179, 198)
*“Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nis”a Sûresi, âyet 59)    
*“Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki size ateş dokunur sonra kurtulamazsınız.”   (Kur’ân-ı Kerîm-Hûd Sûresi, âyet 113)
*“Allahü teâlâ zâlimleri sevmez.”(Kur’ân-ı Kerîm- Âl-i İmrân Sûresi, âyet 57, 140)
*“Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın!.. Sizi ve sizden önceki nesilleri yaratan Allah’tan korkun!..” (Kur’ân-ı Kerîm- Şuarâ Sûresi, âyet 183-184’den)
*“Kendisine tevhîd ve doğru yol bildirildikten sonra, Resûlullah’ın doğru yolundan sapan ve îtikâd ve amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi, âhirette kâfirlerle birlikte     Cehennem’e sokarız.” (Kur’ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi; âyet 104)
*“Size gelen belâlar, musîbetler, kabahatlerinizin, günâhlarınızın cezâsıdır.  Bununla beraber, Allahü teâlâ birçoğunu da affederek musîbete mârûz (karşı) bırakmaz.” (Kur’ân-ı Kerîm-Şûrâ Sûresi, âyet: 30)    
*“Allahü teâlâya îmândan sonra en faziletli ibâdet, vatan savunmasıdır.”, “Bir zâlime yardım edene Allahü teâlâ o zâlimi musallat eder.”, “Ananın-babanın çocuğuna olan ve mazlûmun, zâlime olan bedduâları reddolunmaz.”,  “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte  râhmet, ayrılıkta azâb vardır)”   (Hazret-i Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*“Âsî ve fâsıklarla arkadaşlık etmemeli, fıskı çok olanlardan çok kaçınılmalıdır. Zâlimlerden, Müslümanlara eziyet edenlerden daha çok kaçmalıdır.”  S. Abdülhakîm Arvâsî (r. aleyh)
*“Her günâh afv edilebilir. Her günâhın cezâsı, muhakkak dünyâda verilmeyebilir, âhirete de kalabilir. Ama zalimin cezâsı hem dünyâda, hem âhirette verilmedikçe ölmez.”  Hüseyin Hilmi Işık (r. aleyh)
*“Hakiki bir Müslüman, samimi bir mü’min; hiçbir zaman anarşiye ve bozgunculuğa taraftar olmaz.” Said Nursî (r. aleyh)
*“PKK örgütü AB’nin gerçekleştirdiği bir örgüttür. 33 bin insanımızın ölmesine AB sebep olmuştur. AB, Türkiye’deki terör örgütlerini gizli ve açık testeklemiştir. AB, TC’nin yeniden palazlanıp Osmanlı gibi olma korkusunu yaşamaktadır.”     (Tuncer Kılınç-MGK Genel Sekreteri-15.04.2003)
*“Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ‘Medya Okulu Sertifika Töreni’nde terör örgütünün en büyük finans kaynağı olan uyuşturucu trafiği için; ‘PKK’nın üst düzey yöneticilerinin uluslar arası uyuşturucu kaçakçılığı içerisinde yer aldığını gösteren raporlarımız var. Uluslar arası alanda bu çerçevede yılda narkotikten elde edilen gelir 1,3 trilyon dolarlık büyük bir pazara sahip. Terör örgütleri bu pazarın en önemli alcısı ve satıcılarıdır.’ dedi”. (Basın-29.06.2016)
*“Dünyâmızı sorma: hem yeter, hem yetmez/Alçakları var, tartmaya dirhem yetmez!..” (Â. Nihat Asya-Rubâiyyât/2)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
“Türkiye Gazetesi”nin 29 Haziran günlü nüshasında olduğu gibi diğer gazetelerde de yer alan bir haber, oldukça dikkat çekici idi. Bu haberde “Teröristlerin Finans Kaynağı Kurutuluyor” üst başlığı altında verilen haberde, “PKK’ya 5 Günde 5 Milyarlık Darbe” denilmekte ve sonrasında ise söyle devam edilmektedir (sy: 15):  
“Bölücü örgütün yurt içindeki kamplarının bulunduğu Lice kırsalında 5 gündür süren operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 5 milyar 112 milyon TL olan yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi. 36 iş makinesi ile kenevir operasyonuna devam edilen bilgede, şu ana kadar yaklaşık 405 ton uyuşturucu üretilebilecek miktarda 20 milyon 273 bin kök kenevir bitkisi, 1 ton 750 kilogram kubar esrar ve 1 ton 650 kilogram toz esrar ele geçirilerek imha edildi.  Operasyonda, teröristler tarafından tuzaklanan 35 el yapımı patlayıcı da imha edilirken, 10 ton 950 kilogram amonyum nitrat ede geçirildi.”
Yıllarca ihmal edilen (göz ardına atılan) o bölgede yapılan bu dev çaplı operasyon ile Hatay “Yüksekova”da gerçekleştirilen operasyonların devamı olarak bu bölgede böylesine bir teşebbüs; başta uyuşturucu ve terör baronlarını elbette ki sarstı ve belki de ebediyen çökmelerini sağlamış oldu.
Diyoruz ve bu his ve düşüncelerle kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
    = = = * = = = 
“5 günde, 5 milyar”; uçtu havaya; 
“Kenevirler” gitti, onca “kubar” yok;  
Onca “toz esrarlar”, hep berhavaya; 
“Baronlar” gözünde, o “îtibâr” yok; 
“Dağdan inemezler”, artık ovaya!..  

“11 ton amonyum”, işin cabası; 
“PKK”nız bitti, boşa cakası;
“Kandil” de perîşan, yırtık yakası!..
“Hatay”da sallandı, “Lice”de çöktü; 
“PYD” eliyle, arar takası…

“Narkot… Dünyâsı”nın, yıllık cirosu; 
“Trilyon dolarlık”, rezil egosu; 
“Baronlar Baronu”, zehirden forsu!..
“Hatay”da sallandı, “Lice”de çöktü; 
Yandı “motor” yandı, şarj dinamosu!..

“Lice”den dünyâya, “ABD” Pazar;
“AB” kulüpleri, kârları yazar;
“Bar-Pavyon” âlemi, meyhane gezer!..
“Hatay”da sallandı, “Lice”de çöktü; 
“35 makine”, tarlalar ezer!..

“Narkot… Dünyâsı”, “Bir imparatorluk…
Yüksekova-Lice, can çeker-zorluk;
Brüksel terk etti, yok sponsorluk!..
“Hatay”da sallandı, “Lice”de çöktü; 
“Çözüm süreci”yle, bitti son körlük!..

“Terörün kaynağı”, “insandır-para”;
“Para” yoksa “insan”, boş yere  “ara;
Bu defa kararlı, başkent “Ankara!..”
KAYIKÇ’Ali der ki, “Çok diller döktü”;
‘Sabır-sabır’ etti, hışımla çöktü!..”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim