1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HASAN TALAK ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
HASAN TALAK ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

HASAN TALAK ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı Hasan Talak, Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

A+A-

AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda yaptığı basın açıklamasıyla aday adaylığını açıklayan İşadamı Hasan Talak, burada yaptığı konuşmada, milletvekilliği aday adaylığı süreci için istişarelerini tamamlayarak yola çıktığı belirterek şöyle konuştu;

 

Bu yolda büyüyen, güçlenen, gelişen Türkiye’nin inşaasına koyacağım her türlü katkı ve destek , şahsım için büyük bir şeref  ve çocuklarıma bırakabileceğim onurlu bir miras olacaktır.

 

AK PARTİ;  Türkiye’nin yönetimi ve yeni Türkiye'nin bizzat kendisi demektir.

 

Türkiye hiçbir alanda gelişmiş ülkelerden geri değildir, birçok alanda daha da ileri bir ülke konumundadır.

 

  Yeni Türkiye bilimde, sanatta ahlakta ve temel değerlerimizde güçlü olan, içten aydınlanmış bir ekiple inşaa edilecektir.Yeni Türkiye yolunda nitelikli insan gücüne ihtiyaç vardır. AK PARTİ sayesinde siyasetteki kalite ve nitelik arttıkça başarılar daha çabuk ve kalıcı olacaktır.

  Bir mühendis ve işadamı olarak istikrar ve güvene çok önem verdim.

 

"SİYASET BENİM İÇİN İDEOLOJİDİR"

 

siyaset hiçbir zaman aracımız ve amacımız olmamıştır.Biz bu şehri ve şehrin insanlarını seviyoruz.Bu şehirde birlik ve beraberliğin,bütünlüğün kuvvetli bir şekilde sağlanmasına katkıda bulunmak en büyük hedeflerimiz olacaktır.

 

  AK PARTİ 'nin bu dönemde oluşturmaya çalıştığı yeni Türkiye’nin inşaa sürecinde hizmetkar olmaktan gurur duyacağım. Bu sistemin inşaası için katkı sağlayabileceğime olan inancım nedeni ile aday adayıyım.

 

  Hem ülkemiz hem de şehrimiz için bu yeni dönemde siyaset yapmam gerektiğine inanıyorum.  Uzun zamandır AK PARTİ 'de siyaset yapmaktayım ve aktif siyasete AK PARTİ ile devam etmek istiyorum.

 

  Bu dönemde, insani değerleri önemseyen,  adaleti, iyiliği ve merhameti yaşayan ve yaşatan, kendisini önemsediği  kadar toplumu da önemseyen,     nitelikli, dinamik, güvenilir insanların siyasette olması gerektiğini düşünüyorum. "Kral öldü yaşasın yeni kral" demiyorum.

 

  22-23-24. dönemde görev yapmış vekillerimize şehrimiz ve ülkemize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.Allah onlardan razı olsun.Yerelde yapılan güzel hizmetler için belediye başkanlarımıza teşekkürü borç biliyorum.

 

  Daha güzel şeylere destek verebilmek adına görev istiyorum.

  Samsun'u marka şehir yapmak için; bilgi ,birikim ve tecrübemizi mühendisliğimizle birleştirerek yerel yönetimlere elimizden gelen desteği vermek zorundayız.

 

"SAMSUN BÜYÜRSE TÜRKİYE BÜYÜR"

 

  Bulunduğu coğrafi konumu ve kesişen yolların ana noktası olması nedeni ile göç alan nüfusu ve üretken insan yapısıyla tarım,sanayi ve kentleşmede hızla yol alan, turizmde (yayla,deniz,kayak,termal) çekim merkezi olması gereken bir şehir olmalıdır.

 

  Bu millet kendisine hizmet eden rahmetli Adnan MENDERES ve Turgut ÖZAL'ı unutmadı unutmayacaktır. Dolayısıyla onursal genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ı da yaptığı büyük hizmetlerden dolayı asla unutmayacaktır. Bizde genel başkanımız,başbakanımız Sayın Prof.Dr.Ahmet DAVUTOĞLU ile birlikte olmak, yeni başarılara imza atmak için bu kervana katılıp, hayırlı ve başarılı hizmetler yapmaya gayret göstereceğiz.

 

  Siyasetten faydalanmak yerine, siyasete ahlak bilgi ve ilke kazandırarak siyaset yapmayı kendime misyon edindiğim için aday adayıyım.

 

 Sosyal ve ticari hayattan edindiğim bilgi ve tecrübeyi,  ilimizde sosyal ve ticari yaşamı hareketlendirmek için  halkımız adına kullanmak istiyorum.

 

Çözüm üreten bir anlayışı temsil etmek adına, sanayileşmenin ve kentleşmenin tamamlanma çalışmalarına ve büyümeye, bir mühendis ve işadamı olarak katkı sağlamak için,

 

"İNSANA HİZMET ETMEK" için SİYASETTE VARIM .

 

 Biz niyetimizi, siz dostlarımızın samimiyetine teslim ediyoruz.Güçlü olmamızın birlikteliğimizden geçtiğinin idraki içinde , kapımızın ve yüreğimizin herkese açık olacağını taahhüt ediyoruz.İnşaallah vakarlı duruşu hep beraber sergileyerek, başarılı bir seçim sürecini hep birlikte tamamlarız.

 

 AK kadrolar çözüm üretmek için vardır.AK PARTİ bir dava partisidir.Bu davaya detek olmanın sorumluluk gerektirdiği inancımla bilgi ve birikimimi hem Samsun hem de Ankara'daki siyasi tecrübelerimle hem ülkem hem de Samsun'un hizmetine sarf etmek için çıkmış olduğum bu kutlu yolculukta Samsun için gönlünü koyan tüm aday adayı arkadaşlarıma başarı dileklerimi iletiyorum.

 

  Ülkemiz ve Samsun'umuz için hayırlı olamsını temenni ettiğim 7 Haziran 2015 te yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olarak memleketim ve şehrim için, aktif hizmette varolacağımı belirterek AK kadroların ve Samsun halkının teveccühünü bekliyor, Allah'tan kendim ve Samsun için hayırlı olanı dileyerek, niyet ve akıbetimiz içinde hayır niyaz ediyor,saygılarımı sunuyorum.

 

HASAN TALAK KIMDIR ?

 

1962 Samsun doğumlu olup; ilk, orta ve lise eğitimini Samsun'da lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

Aile şirketi olan İntaş İnşaat Ltd. Şti.’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak ticari hayatına devam etmektedir.

1990 - 1997 yılları arasında "Samsun Müteahhitler Derneği" Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sekreteri

1992 -2009  yılları arasında "Doğayı Koruma Derneği"  üyeliği

1992 -1995  "Samsun Ticaret ve Sanayi Odası" meclis üyeliği

1994 yılı yerel seçimlerde  Canik Belediyesi  Başkan Adaylığı

2007-2009  AK PARTİ Ankara İl Yönetimi Teşkilat Görev  ve Yenimahalle İlçe Koordinatörlüğü

2005 -2009 "SAMEKAD (Samsun Eğitim ve Kalkındırma Derneği)" üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

AK PARTİ  kurulduğundan itibaren;  tüm genel, yerel, cumhurbaşkanlığı seçimleri  ve referandumda aktif olarak saha çalışmalarına katılmış olup, yaz programlarında Samsun’un birçok ilçesindeki parti programlarında da bulunmuştur.

AK PARTİ Siyaset Akademisi başarı belgesi sahibidir, ayrıca İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen hizmet içi eğitim programları ve seminerlerine katılarak, inşaat mühendisliği ile ilgili birçok alanda sertifika ve başarı belgeleri almıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.