• BIST 108.645
 • Altın 154,531
 • Dolar 3,8286
 • Euro 4,5258
 • Samsun 13 °C
 • Ankara 1 °C
 • İstanbul 14 °C
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • DERBİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
 • Ayite, Giresunspor Maçında yok
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • DERBİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
 • Ayite, Giresunspor Maçında yok

“HAİNLER ÖLDÜRÜYOR”, “ADALET GÜLDÜRÜYOR!..”

Ali Kayıkçı

*“Ey îmân edenler! Eğer kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, sizi îmânınızdan çevirirler, kâfir ederler!.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 100)
* “Ey îmân edenler!  Sizden olmayanları dost edinmeyin! Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta. Sinelerinin gizlediği ise daha büyüktür. İşte size âyetleri açıkça bildirdik, eğer akıl ederseniz.”(Kur’ân-ı Kerîm: Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118)
* “Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 59)
*“Allahü teâlâ zâlimleri sevmez.” (Kur’ân-ı Kerîm- Âl-i İmrân Sûresi, âyet 57, 140)
*“Allah’ın lâneti, zâlimler üstüne olsun!.” (Kur’ân-ı Kerîm; A’râf Sûresi, âyet 44’den)
*“Muhakkak Allah, (…) zulmedenleri ne bağışlar, ne de doğru bir yola eriştirir.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi,  âyet 168)
*“…Allah, insanları kendi işledikleri yüzünden hemen cezalandıracak olsa, yeryüzünde bir kımıldayan hiçbir şey bırakmazdı. Fakat onları, belirlenmiş bir süreye kadar erteler…” (Kur’ân-ı Kerîm; Fâtır Sûresi, âyet 45’den) 
*“Gemi, dağlar gibi dalgalar içinde onları götürürken Nûh, bir kenarda ayrı kalmış oğluna, ‘Ey oğulcuğum! Bizimle berâber gel, kâfirlerle birlik olma!’ diye seslendi. Oğlu: ‘Dağa çıkacağım’ dedi. 
*“ Allah: ‘Ey Nûh!. O senin âilenden sayılmaz; çünkü kötü bir iş işlemiştir’…” NKur’ân-ı Kerîm-Hûd Sûresi, âyet 42–43, 46
*“…kim size saldırdıysa, siz de ona iki misliyle saldırın; ileri gitmeyin, Allah’tan korkun ve bilin ki Allah, muttakî (takva sâhibi kişi)lerle beraberdir.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 194’den)
*“Ey îmân edenler! Kasten öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı. Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır.  Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.” (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179’dan)
*“…(Kısas ve zinâ gibi şeylerden dolayı meşrû) bir hak olmadıkça, Allah’ın harâm  ettiği cânı katletmeyin!..”  (Kur’ân-ı Kerîm-Enâm Sûresi, â: 151)
*“Ey îmân edenler; Yahûdî ve Hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zâlimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Kur’ân-ı Kerîm-Mâide Sûresi, âyet: 51)
*“Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahûdîler ve ne de Hıristiyanlar, asla senden râzı olmazlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet: 120’den)
*“Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki, size ateş dokunur ve Allah’tan başka dostlarınız da yoktur, sonra kurtulamazsınız”  ( Kur’ân-ı Kerîm-Hûd Sûresi, âyet 113)
*“Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nis”a Sûresi, âyet 59)
*“…yeryüzünde fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi, ya da bulundukları yerden başka bir yere sürgün edilmeleridir. “(Mâide Sûresi, âyet 33’den)
*“Bir zaman gelir ki, İslâmiyet’e yapışmak, elinde ateş tutmak gibi güç olur.”, “El-Küfru milletun vâhide (Küfür tek millettir)”, “Zâlime yardım eden, ondan zarar görür.”, “Bir zâlime yardım edene Allahü teâlâ o zâlimi musallat eder.”, “Ananın-babanın çocuğuna olan ve mazlûmun, zâlime olan bedduâları red olunmaz.”, “Bir kimsenin, bir mü’mini sebepsiz yere öldürdüğü kat’i delilerle sabit olunca, öldüren hakkında kısâs hükmü tatbik olunacaktır.”, “Ekber-i kebâir (büyük günâhlar): Bir şeyi Allahü teâlâya ortak etmek, adam katl etmek, (…)”   (Hazret-i Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
*“Âsî ve fâsıklarla arkadaşlık etmemeli, fıskı çok olanlardan çok kaçınılmalıdır. Zâlimlerden, Müslümanlara eziyet edenlerden daha çok kaçmalıdır.”  S. Abdülhakîm Arvâsî (r. aleyh)
*“Her günâh afv edilebilir. Her günâhın cezâsı, muhakkak dünyâda verilmeyebilir, âhirete de kalabilir. Ama zâlimin cezâsı hem dünyâda, hem âhirette verilmedikçe ölmez.” (H. Hilmi Işık “r. aleyh”)
*TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Raporu: “Terörden 30 yılda 30 bin 576 kişi öldü. Türkiye’de son 30 yılda terör sebebiyle 30 bin 576 kişi hayatını kaybetti. Terör yüzünden 7 bin 918 kamu görevlisi de şehit oldu. 1984 yılından bu yana 22 bin 101 PKK’lı ölü olarak ele geçirildi. 1984 yılından bu yana 7 bin 918 kamu görevlisi şehit olurken 5 bin 557 sivil de hayatını kaybetti.” (Basın: 29 Ocak 2013)
*“–Gündemimizde idâm yok!..” (30 Mart 2011-R.T.Erdoğan-Başbakan)
*“–İdâmı istemek, geriye dönmek demektir.” (TC’den diğer 2 yetkili)
*“Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne olumsuz bakıyor.” (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gzt; 04.11.2014 s. 9)
*“2011 yılında kurulan Avrupa Birliği Bakanlığı’nın 3 yılda 16 milyon lirayı bulan maddî zararı, kalem kalem hesaplandı.” (Millî Gazete18.12,2014, s. 1, 12)
*“Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12)
*“Gümrük Birliği’nden Türkiye aleyhine 400 milyar Dolarlık bir gelişme var.”  (Faruk Şen; Türk-Alman Vakfı Başkanı-Türkiye Gzt. 05.01.2014, s. 5)
*“Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne, yüzde 70’i NATO’ya, yüzde 72-73’ü ABD’ye, yüzde 73’ü Rusya’ya, yüzde 86’sı İsrail’e olumsuz bakıyor.”  (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gazetesi; 04.11.2014, s. 9)
*“2011 yılında kurulan Avrupa Birliği Bakanlığı’nın 3 yılda 16 milyon lirayı bulan maddî zararı, kalem kalem hesaplandı.” (Millî Gazete 18.12.2014, s. 1, 12)
*   “AB’den, Türkiye’den ve bulunduğumuz coğrafyanın durumundan kaynaklanan sebeplerle Türkiye-AB ilişkisininin orta vadede tam üyelikle sonuçlanması imkânsız. Bunu 15 yılı aşkın süredir Avrupa Birliği konularında çalışan ve Jean Monnet Kürsü Başkanı unvanlı bir akademisyen olarak yazıyorum. Bu değerlendirmeye, Türk insanının zaten AB üyeliği konusunda büyük bir hevesi kalmadığını da ekleyebilirim.” (Prof. Dr. Çağrı Erhan-Türkiye Gazetesi; 01.05.2016, s . 11) 
*“Ey koca Şark, ey ebedî meskenet/Sen de kımıldanmaya bir niyet et!.. Korkuyorum Garb’ın elinden yarın/Kalmayacak çekmediğin melânet!..” (Mehmet Âkif Ersoy-Safahat”
*“Türkiye, AB’nin kapı kulu değildir!..”, “AB bize yeterince vakit kaybettirdi!..” (R. T. Erdoğan-Cumhurbaşkanı: 06.01.2015)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
17 Mart 2013 günü radyo-televizyon haberlerinde geçen ve 18 Mart’ta da yazılı basında yer alan “Van” mahreçli bir haberde,  Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sonuçlanan PKK üyesi Bawer Barzan isimli teröriste verilen “32 kez müebbet ve 644 yıllık hapis cezası”ndan bahsedilmekte idi.   
Biz de bu;  Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca köyündeki 3. Motorlu Piyade Tabur Komutanlığı’na düzenlenen saldırıda 12 askerin, Şemdinli’deki Aktütün Jandarma Karakolu’na yapılan saldırıda 17 askerin şehit olması ile Yüksekova’da Azeri uyruklu 2 kadının öldürülmesi olaylarına katılan ve bölgede çeşitli eylemlerde bulunduktan sonra 2009 yılında Yüksekova’da yakalanan, Iraklı terör örgütü PKK üyesine;  31 ayrı cinâyette, 29 Mehmetçiği şehîd eden bu kanlı katile “32 kez müebbet ve 644 yıllık hapis cezası” verilmesini, diğer bir ifade ile “asmıyor/asamıyor ve beslemeye alıyoruz” diyerek tenkîd ettik ve bu bir “Tiyatro oyunundan başka nedir?”diye bize sorsalar ne cevap vereceğiz, diye de defaatle o günler söylendik. (Fazla bilgi için bkz:  “AB İster Biz Yaparız/1, 2” ve “AB İstemeden Biz Yapmayız” ile “Mevzuat ‘Asma!..’ Diyor” başlıklı köşe yazılarımız ile “Yaş 65 Yolun Yarısı Eder/1-2, Samsun-2012, s. 121-125” ve de “Hem Okudum Hem de Yazdım/2, Samsun-Şubat 2015, s. 217-224” adlı eserlerimiz). 
      Bu “acıların yarası” henüz kapanmadan “22 Haziran 2016 günü” haber kanallarına düşen benzer bir haber bizi bir kere da tâ derinden sarstı. Yüzlerce, binlerce şehîdimizin aile fertlerini hüzne boğdu. Çünkü, bu defa da İskenderun 2. Ağır Ceza Mahkemesi benzer bir davayı karara bağlamış ve “Hatay’ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinde düzenledikleri saldırılarla 10 asker ve 4 p0olisi şehîd eden 9 PKK’lı teröriste 26 kez ağırlaştırılmış müebbet ve yaklaşık bin 500 yıl da hapis cezası” verdiğinden bahsediliyordu.
3 yıl önce dediklerimizi tekrar hatırlatıyoruz:
Hani “Biz hükümran devlet”tik?!.. Hani “Biz adil devlet”tik?.. Hani “Biz; ülkenin bütünlüğüne, vatandaşımın mal ve can güvenliğine kastedenlerin amansız düşmanı ve dahi haddini bildiricisi” idik?!.
Meğer “İyi bir aççı” olmuşuz da haberimiz yokmuş… Beslemeye ve terörden beslenmeye devam…
Dersek, yanlış mı söylemiş oluruz?.. 
Diyor ve bu his ve düşünceler içerisinde kaleme aldığımız aşağıdaki mısralar ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı baş başa bırakıyoruz…
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
        * - * - * - * - * - * 
26 müebbet, bin 500 yıl da hapis;
Bu mu adaletiniz, bu mu korkutan infaz?
Sırıtıyor sanıklar, gülüşü kendinden pis;
İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz; 
AB hayâli ile, yapmayın bize kapris!..

26 müebbet, hapis 1.500 sene; 
Kaç bin yıllıktır ömür, boşuna yorma çene;
Oku TCK baştan, “idam kararı” dene;
İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz; 
AB hayâli ile, zulmetmeyin siz yine!..

26 müebbet, hapis bu insana çok;
Yazık onca emeğe, kanın ceremesi yok; 
Acın hâlin ne bilir, ömür boyu gezen tok?!.
İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz; 
Alın birer “Mecelle”, kalbe eyleyin stok!..

Söyle DEREBAHÇELİ, adalet adil olur; 
Adalet yıkılırsa, ülke-devlet mahvolur; 
AB gözüne bakan, bir gün ettiğin bulur…
İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz; 
Bu sene böyle geçer, seçim var sonraki yaz…

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim