• BIST 106.449
 • Altın 146,739
 • Dolar 3,4874
 • Euro 4,1792
 • Samsun 26 °C
 • Ankara 35 °C
 • İstanbul 28 °C
 • KÖKTAŞ'TAN SAMSUNSPOR'A ZİYARET
 • SAMSUNSPOR'DA DURMAK YOK
 • SAMSUNSPOR'UN RAKİBİ GİRESUNSPOR
 • KÖKTAŞ'TAN SAMSUNSPOR'A ZİYARET
 • SAMSUNSPOR'DA DURMAK YOK
 • SAMSUNSPOR'UN RAKİBİ GİRESUNSPOR

HAFTASONU HAVZA’DA İDİM

Adnan Bahadır

            İşimizin yoğunluğu gereği  zaman zaman kısa tatillere ihtiyacımız var aksi halde beynimiz durma noktasına gelir. Başkaları gibi şehir dışına veya ülke dışına çıkmayı pek sevmediğimden yakın ilçemiz olan Havza'yı veya il dışına gideceksem  köyüme  gitmeyi tercih ederim.  Bu konuda sağ olsunlar  ailem ve çocuklarım da benim gibi düşündüklerinden tatillerimizi hep birlikte yapmaktan keyif alırız.

            Geçtiğimiz  bir ayın yorgunluğunu bir nebze  atabilmek için Havza Ancere Termal oteli  tercih ettik, uzun zamandır hafta sonu  tatillerimizi  bu mekanda yapmaktan keyif almaktayız.  Bu tercihimizin nedeni başta işletmenin fiziki şartları, ardından işleten arkadaşlarımızın kalitesi, müessese  müdüründen çalışanlarına dek tamamının  sıcak ve samimi davranışları bizleri bu mekana adeta bağlamış durumda. Emeği geçen tüm arkadaşlara şükranlarımı sunduktan sonra konuya girmek istiyorum.

            Havza'ya giderken kimseye haber vermedim, hatta bir aile dostum  biliyordu. Oonu da çok sıkı tembihlemiş olmama rağmen, akşam yemeğinden çıkıp lobide çay içmeye başladığımızda birde ne görelim;  bizim hamamcı  ile ilçe Başkanı  orada olduğumuzu öğrenip ziyaretimize geldiler. Madem  geldiler  sefa geldiler hoş geldiler deyip sohbete başladık.  Arkadaşlarımız yazdığımız yazılardan bir hayli rahatsız  oldukları belli, kendilerine göre de haklılar, saygı duyarım.  Ancak bu arkadaşlardan hiç birisi düşmanım olmadığı gibi, Mahmut Karahan yıllardır tanıdığım, sevdiğim bir arkadaşımdır. Benim üzerinde durduğum konu siyasetteki yanlışlardır.

            Saat 21.00 de başlayan sohbetimiz 24.00 civarında zor bitti. Şayet üşümeseydim sanırım sabaha dek devam ederdi, arkadaşlar  kendilerini ve yaşanan olayları izah etmeye çalıştılar. Bu bir erdemliktir, bir insan kendisi ile ilgili bir yazı yazıldıktan sonra size gelip durumu izah etme  gereği duyuyorsa buna medeni cesaret denir, böyle bir teklifi reddetmek hem o insanlara saygısızlık, hem de hakkı inkar etmek anlamına gelir. Arkadaşlarla sohbetimize bu düşüncelerle başladık ve yaklaşık üç saat sohbet ettik.

            İlçe  Başkanı Mahmut  Karahan'ın kendine göre haklı tarafları var. Ancak kanaatimce buradaki temel sorun  daha önceki  yazılarımda da beyan ettiğim gibi p;üleyamanDlemsii  yıllacna mrhumÖzmal içinÇainkya'nıa işman, liktdlara gelnc konu oradan endrecreğzm demiş olmasına rağme liktdlara gevdiğindeilkp ziyaren ettiğn k ia mrhumÖzma'adk. eGazetcdileri> daha öncekm konşmflarıahanılatmfları üzerie “Devleri>blaşı ks olmz”r deyipk inl ieirisinden çıan.> Kanaatimcedoğusunu yaan.>Nei p; egrginltk -yartsanla hmulakna v hmulaknayok olmuyamahkrumuarlar.

            Mahmut Karahanliktdla P_artsrinen ilçebBaşkaldığıymanında Havza ilçisindekmesnafk ve snaytcnri>blğklı olduğ TSO nuna da Başkaldığanıydüreten öbmili biraşh p;etk. Mburt> kzmiskeyrie liktdla p_artsrinen ilçeBmeldp;e> Başkaldığıymanında Havz'nıastayklıesnaflvarındn Aeli  kze  ğhabyhimizinoluk. Yani, hem Havzaeşararındn olan bir-babnıaevlad,.  hem deliktdla p_artsrinen ilçeBmeldp;e> Başkadk.   Pteki ypmfları gerrkennldper drsdenzm;  Buziki arkadaşımıa dayakllyı v zteki insanla. Dikkrt>e drsdenzastidecayakllyımda ermedim,stidecaztekinde ermedik. Ziaraherayakllyıkadm ayanı zamanaaztekdperaAncakheraztekikadm aakllyımreğaldir.

            Havza'ya üzl hizmsetlir ypcyakle>  ş reğş;pk i bnıakıp tüm/sinrjdilerinz  birp birleri ileduraşm'yatayrlışla,e bu a hizmsetlinen ksalmasına nedek oln.> Bu konudakhimnilekkontuysale bukavgardan hemAk p_artk, hem de Havzaz arre göüuyo ifajdesni,kullandr. Buziki dostumuzu bir aauya betrecreğzm. Bun aazda bzm dn ksilntmeyiihrmal etmeiz!.. iyir haftrlar.

bur id="commeno-tat" class="commeno-ta-navt clearfix">
bur id="commeno-ta-"n:site" class="commeno-ta-_contenn clearfix">
"texwsta name="commen__content" id="commen__content" class="commen__content"rowse="6" placeholder=Yyoruunz"amaxilngdth=":00"
b>UYARI:oKüfdüm, hkyare, renc dnmedc yazımlamı, büyakhearelerle yazımmışyyorunla onlaylnlmamktardır.
/ul>
/span>YazakınDiğterYyazılar>
class="dsbygoogle" style=display:inltnve-lock; widt:728px; heigh:90px" dataad-clitent=ca-pub-3460511711-12691" dataad-slont=5-13354280m">
/strongTtümHauklarıShaklrdır© 2007 DNGE GAZETTES.kaynaok stlerl medeu yayısaamaz.