1. YAZARLAR

  2. Sami Kesmen

  3. "HAC"DAN DÖNDÜK
Sami Kesmen

Sami Kesmen

"HAC"DAN DÖNDÜK

A+A-

Firmamamız HERKAN Tur olarak, Çorum Aybike Turizm çatısı altında, Amasya Özler Tur, V.Köprü Akça Tur ile birlikte, 17 Temmuz 2018 tarihinde başlamış olduğumuz  Hac yolculuğumuzu, her hangi bir sorun yaşamadan 08.09.2018 tarihi itibariyle ülkemize dönerek tamamladık.

54 günlük bu süre içersinde, yoğun bir nafile ibadet dönemi ile "Hac" ibadetimizi gerçekleştirdik.

Aybike Turizm'in organize ettiği bu süreçte, birlikte olduğumuz firmalar uyumlu ve dayanışma içerisinde, hizmet ve güven duyulan bir hac dönemi gerçekleştirdik.

İlgi, sevgi ve bilgi merkezli bu hizmet sürecinde, ziyâret ve ibadetlerde birlikte hareket etmenin huzurunu ve memnuniyetini yaşadık.

420 kişilik, iki kafile halinde planlanan  organizasyonda, neredeyse fire vermeden hep birlikte hareket etmenin verimini gördük, mutluluğunu yaşadık.

Özellikle, yoğun bir tempoda 5 gün süren "Hac" ibadetinin gerçekleştiği; Arafat Vakfesi, Ziyâret Tavafı ve Şeytan Taşlama amellerini hiçbir sorunla karşılaşmadan tamamladık.

Böylesi huzurlu, verimli ve başarılı bir hac dönemi geçirmede; organizasyonun güzel planlanmış olması, bir arada hac yapan firmaların uyumu ve birlikte hareket etme becerisi, hacılarımızın ibadet aşkı; en büyük paya sahiptir.

Kabetullah olan özlem, Resulullaha olan muhabbet; 54 günlük hac sürecimizin en önde gelen ve belirleyici olan duygularını ortaya koydu. Bu özlem ve duygular etrafında yoğunlaşan hacılarımıza, ihtiyaç duyulan bütün bilgilerin, uygun bir uslüpla mahallinde vermiş olmamız da ayrıca sürecin verimli geçmesine katkı sagladı.

İnsanlık tarihi ile başlayan ve günümüze kadar Mekke ve Medine'de gerçekleşen tüm insani ve İslami süreçleri, yaşanan olayları, karşılaşılan sorunları hacılarımızla paylaymış olmanın sorumluluk huzurunu bizler de yaşadık.

Firmamız HERKAN Turizm olarak, çatısı altında Hac yaptığımız Aybike Turizm başta olmak üzere, birlikte ve uyum içinde 54 günlük bu süreci el birliği, görev dağılımı ve  sorumluluk bilinciyle tamamladığımız, Özler Tur ve Akça Tur sahiplerini de kutluyorum.  

Birlikte hareket etmenin gücü, bereketi, rahmeti; başarılı bir organizasyonla kendini göstermiş, el ve gönül birliği ile hareket etmenin memnuniyeti hacılarımıza hizmet olarak yansımış, bu da bizleri mutlu etmiştir.

Rabbımızdan; yaptığımız hac ibadeti ile bu süreçte gerçekleştirdiğimiz umre, tavaf ve duaların kabulünü diliyorum. Mekke ve Medine'de geçirdiğimiz günlerde yaptığımız ziyaret ve esnasındaki bilgilendirmelerin hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ederim.

Yeni dönemde de, umre ibadeti ile başlayacak süreci yine aynı huzur, verim, bereket ve başarıyla yürüteceğimizden emin olarak, bu konuda Rabbımızın yardımı için dua ediyorum.

Firmamızın, Samsun İlkadım ve Çarşambada bulunan merkez ve şube bürolarımızda hac ve umre hizmetlerimizle ilgili bilgi paylaşımı yaparak, hazırlıklı olduğumuz ve önümüzdeki günlerde başlayacak olan umre dönemi için de hizmetlerimizi sunuyoruz.

Hac hizmet ve ibadeti için kutsal topraklarda bulunduğumuz 54 günlük  süreç içinde, fırsat buldukça, rutin köşe yazılarımızda; duygularımızı, müşahedelerimizi, tecrübelerimizi ve kanaatlerimizi de bu köşemizden paylaştık.

Denge gazetesi  yayın anlayışı ve yönetiminin bakış açısının bir yansıması olarak; gazetede köşe yazan bizler, genelde toplumu, özelde okurlarımızı bilgilendirmek amacıyla, şahsiyet yapmadan neredeyse her konuda ve herkesle ilgili olarak rahatlıkla yazabiliyoruz. Biz de bu bakış açısından istifade ile, il ve ülke dışında olduğumuzda da, teknolojinin imkanlarını kullanarak duygu ve müşahedelerimizi kanaatlerimizi de belirterek yazabiliyoruz. Bu vesile ile gazete sahibi ve genel yayın yönetmeni sayın Adnan Bahadır'ı hem kutluyor hem de başta şahsına ve şahsında da gazete çalışma ekibine teşekkür ediyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.