1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Geleceğin Mühendisleri İçin MMO-OMÜ İş Birliği
Geleceğin Mühendisleri İçin MMO-OMÜ İş Birliği

Geleceğin Mühendisleri İçin MMO-OMÜ İş Birliği

Samsun MMO Başkanı Kadir Gürkan, OMÜ Mühendislik Fakültesi'nde çalışmalarını yürüten MÜDEK sayesinde 'daha iyi yetiştirilmiş, nitelikli' mühendislerin mezun edildiğini açıkladı.

A+A-

Makina Mühendisleri Odası(MMO) Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Paydaş Toplantısı'na ev sahipliği yaptı. Toplantıya OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri ve mezunları, MMO Samsun Şube yöneticileri katıldı.

GÜRKAN'DAN MÜDEK'E ÖVGÜ
Toplantı ile ilgili basına bilgi veren MMO Samsun Şube Başkanı Kadir Gürkan, MÜDEK'in, farklı disiplinlerdeki mühendislik eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaptığını hatırlatarak, "MÜDEK, Türkiye’de mühendislik eğitiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunuyor. Böylece güncel ve gelişmekte olan teknolojileri kavrayan, daha iyi eğitilmiş ve daha nitelikli mühendisler yetiştirilerek toplumun refahının ileri götürülmesine katkı sağlanıyor" dedi.

dsc_0002.jpg

EĞİTİM KALİTESİNDE ARTIŞ
MÜDEK’in Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı (ENAEE – European Network for Accreditation of Engineering Education) ile International Engineering Alliance(IEA) Washington Accord’a üye olduğunu da hatırlatan Kadir Gürkan, "OMÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü, bu kapsamda başladığı çalışmalarını devam ettiriyor. Bu çalışmalar, öğrencilerimizin eğitim kalitelerinde önemli artışa yol açacaktır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.