Yusuf Demircioğlu

Yusuf Demircioğlu

DİYORLAR

A+A-

 

Arabaya zam geldi, diyorum.Binme diyorlar.

Mazota benzine dünyada bizden çok para ödeyen yok , diyorum.Gezme diyorlar.

Memleket verginin çoğunu sigaradan alkolden topluyor.Bu nasıl bir Maliye yönetimi, diyorum.Sen de sigara içmeyeceksin o zaman diyorlar.

Parasız eğitim diye pankart açan çocuklar içerde, diyorum.Onlar zaten teröristti diyorlar.

İyi de teröristleri salıyorlar.Bu nasıl iş, diyorum. Bizim kafamız o kadar çalışmaz vardır bir bildikleri diyorlar.

Kadınlar öldürülüyor. Kadına şiddet büyük oranda arttı, diyorum.Onlar da yemiştir bir halt diyorlar.

Biz silahsızlanmayı sağlayacağımız yerde ,taksitle silah satarak  insanları hızla silahlandırıyoruz.Geçen sene silah satışı normalin çok üstünde arttı.Önlemi şimdiden alınmalı ,diyorum.Sen ne biçim erkeksin, silah erkekliğin şanındandır.Hem MKE kar ediyor , diyorlar.

İşsizlik sürekli artıyor diyorum.Olur mu canım onlar iş beğenmiyor, diyorlar.

Öğretmenler atanamıyor diyorum.Hükümetin kimseyi atamak gibi bir görevi yok, diyorlar.

Bu görev hükümetin değil de benim mi, diyorum.Hışşttt haddini aşma diyorlar.

Memura yüzde dört zam veriliyor.Az değil mi ,diyorum.Bir sürü işsiz var.Şükretsinler diyorlar.

Bak esnaflar iflasın eşiğinde , hükümetin ekonomi programı küçük esnafı bitirmeye odaklanmış , diyorum. Abi onlar da işi bilmiyor , birleşsinler diyorlar.

İyi de sen kardeşinle anlaşamıyorsun, esnaflar birbiriyle nasıl anlaşacak , diyorum. Abi bu işi Avrupa 'da güzel beceriyorlar bizim esnafta iş yok diyorlar.

770 ,00 TL asgari ücret mi olur ? Hani biz büyüyen ekonomiydik, diyorum.Sen Bakanı dinlemedin mi , peynirin fiyatı belli , ekmeğin fiyatı belli.O parayla gül gibi geçinilir , hem memlekette onu bulamayanlar  da var.Nankörlük etmesinler,diyorlar.

Ya bu eğitim sistemi karıştı iyice , yine bir nesli daha kurban vereceğiz.Bu nasıl bir Milli Eğitim Bakanlığı diyorum.Nankörlük yapma , imam hatiplerin önünü açtık ya, diyorlar.

Organize sanayi bölgesi mi , bataklık mı belli değil.Arabanızı yaptırmaya gidiyorsunuz , yollar o kadar bozuk ki arabanızı haşat edip geri getiriyorsunuz , diyorum.Eeee o kadar kusur kadı kızında da olur , diyorlar.

Samsun gelişiyor diyorsunuz , ama sürekli göç veriyoruz, diyorum.Gözüne dizine dursun o kadar alış veriş merkezi yaptık ya, diyorlar

Köy yolları bozuk , otomobilden çoktan vazgeçtim.Traktörle bile gidilemiyor,vekiller köylere hizmet yaptık diyorlar, ama Samsun ' a uzaklığı on bir km olan Yeralan köyünün yolu on bir senedir hala yapılmadı , diyorum.Duble yollar var ya diyorlar.

Ama Trabzon ' da köy yolları çok güzel , her evin önüne kadar beton yol var, diyorum.Bak bak sen kesin Kavak ' lısın diyorlar.

Bu liste uzayıp gidiyor.

Ve onlar diyorlar da , diyorlar.

Siz ne derseniz deyin , kendilerini bir şekilde haklı çıkarıyorlar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum