1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ
DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ

DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ

VODAFONE DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ SALI GÜNÜ BAŞLIYOR

A+A-

Vodafone Türkiye tarafından ikincisi düzenlenecek Dijital Dönüşüm Zirvesi, 15 Mart Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılacak. Finanstan spora farklı alanlarda dijitalleşmenin lider isimlerini Türkiye’de buluşturacak olan ve açılışını Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün yapacağı zirveye WPP Kurucu ve CEO’su Sir Martin Sorrell ile Udacity CEO’su, Google Eski Başkan Yardımcısı ve Google X Kurucusu Sebastian Thrun da katılıyor. 4 bini aşkın davetlinin ve yaklaşık 50 bin online izleyicinin takip etmesinin beklendiği zirvede, dijitalleşmenin hayatın her alanındaki dönüştürücü gücü anlatılarak birey ve kurumlar “Dijital Dönüşümün bir parçası” olmaya davet edilecek.


13 Mart 2016 – Türkiye’nin Dijital Dönüşümü’ne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, geleceğin dijital dünyasını bugünden sunmaya devam ediyor. Vodafone Türkiye tarafından ikincisi düzenlenecek Dijital Dönüşüm Zirvesi, 15 Mart Salı günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. “Dijital Dönüşümün parçası ol” teması altında tüm gün sürecek olan zirve, dijitalleşmenin lider isimlerini Türkiye’de bir araya getirecek. Açılışını Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt’ün yapacağı zirveye WPP Kurucu ve CEO’su Sir Martin Sorrell ile Udacity CEO’su, Google Eski Başkan Yardımcısı ve Google X Kurucusu Sebastian Thrun da katılacak.

13 uzman konuşmacı, 11 farklı oturum

Yerli ve yabancı 13 uzmanın konuşmacı olarak katılacağı, 4 bini aşkın davetlinin ve yaklaşık 50 bin online izleyicinin takip etmesinin beklendiği Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, bir kez daha birey ve kurumları dijitalleşmenin dönüştürücü gücüyle tanıştıracak. Zirve kapsamında düzenlenecek 11 farklı oturumda iş dünyası, reklam, pazarlama, gazetecilik, müzik, finans, sağlık, şehircilik, otomotiv, eğitim ve spor gibi alanlarda dijitalleşmenin hayatı nasıl değiştirdiği anlatılarak Dijital Dönüşümü gerçekleştirecek olanların birey ve kurumlar olduğunun altı çizilecek.

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi’ne katılacak konuşmacılar arasında, 30’dan fazla dilde 1,5 milyon kopya satan Undercover Economist kitabının yazarı Tim Harford; kredi skorunu Büyük Veri ile analiz eden ZestFinance’in kurucusu Douglas Merrill; dijital tıp uzmanı, Singularity Üniversitesi Kürsü Başkanı Daniel Kraft; dijital şehirler üzerine kitap çalışmaları bulunan, The Creative City Index Kurucusu Charles Landry; 62 ülkede 7-17 arası gençlere kod yazmayı öğreten CoderDojo Vakfı’nın global CEO’su Mary Moloney; dijital pazarlama alanındaki başarılarıyla tanınan, Enplug CEO’su Nanxi Liu ve sporda dijital uygulamalar konusunda uzman olan INSEAD Teknoloji Profesörü Nils Rudi gibi dünyaca ünlü isimler bulunuyor.

 

Financial Times gazetesinin köşe yazarı ve ödüllü BBC sunucusu olarak da tanınan, Sydney Opera House’dan Oxford Üniversitesi'ne uzanan bir yaşam öyküsüne sahip Tim Harford, zirvenin “Yarını Tasarlayın” bölümünde yapacağı “Dijitalleşme ve Yaratıcılık” başlıklı oturumda dijitalleşmenin yaratıcı örneklerini sunacak. Google’ın eski CIO’su olarak şirketin dünyanın en inovatif şirketler arasında yer almasında önemli katkılarda bulunan Douglas Merrill da aynı bölümde “Finans Big Data ile Buluşuyor” başlıklı oturumda büyük verinin finans dünyasını nasıl değiştireceğini anlatacak. Zirvenin “Yarını Tasarlayın” bölümü, Dreamforce tarafından hazırlanan En İyi 10 Kadın Konuşmacı arasında yer alan ve bunun gibi pek çok ödülün sahibi olan CoderDojo Vakfı’nın Global CEO’su ve dünya çapındaki operasyonlarından sorumlu Mary Moloney’nin “Herkese Eğitim Herkese Dijitalleşme” başlıklı oturumuyla sona erecek. Sonrasında başlayacak “Fark Yaratın” bölümünde, Stanford ve Harvard’da eğitim almış bilim adamı, hekim, mucit, girişimci ve yenilikçi olarak da tanınan Dr. Daniel Kraft dijitalleşmeyle sağlıkta nelerin değiştiğini anlatacak. Mobilize.org’un Ulusal Liderlik Ödülüne layık görülen ve Forbes tarafından 2015 yılının En Etkileyici 12 Genç Girişimcileri arasında yer alan Enplug CEO’su Nanxi Liu da aynı bölümde pazarlamanın yeni kurallarını anlatacak. Zirve, Teknoloji ve Operasyon Yönetimi Profesörü, Abu Dhabi Ticaret Bankası Uluslararası İşletme Profesörü Nils Rudi’nin “Futbolda Dijital Devrim” başlıklı oturumuyla sona erecek.

 

Zirvenin sabahki bölümünde dünyaca ünlü uzmanların konuşmaları ve sunumlarının yanı sıra Türk İş Dünyası Paneli de gerçekleştirilecek. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un yöneteceği panelin katılımcıları arasında, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan M. Özsoy, Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı yer alacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.