• BIST 109.330
 • Altın 155,894
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501
 • Samsun 17 °C
 • Ankara 2 °C
 • İstanbul 15 °C
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • ZEREN: "Yarın kazanan taraf biz olacağız"
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE

“DARBE” GELİYOR “DARBE”, “FETÖ” DOYMUYOR “HARBE!..”

Ali Kayıkçı

         *   “Ey îmân edenler; Yahûdî ve Hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zâlimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet: 51)

*    “Ey îmân edenler! Eğer kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, sizi îmânınızdan çevirirler, kâfir ederler!.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 100)

*   “Ey îmân edenler!  Sizden olmayanları dost edinmeyin! Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta. Sinelerinin gizlediği ise daha büyüktür. İşte size âyetleri açıkça bildirdik, eğer akl ederseniz.”               (Kur’ân-ı Kerîm;  Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118)

*   “Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahûdîler ve ne de Hıristiyanlar, asla senden râzı olmazlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet: 120’den)

*   “Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki, size ateş dokunur ve Allah’tan başka dostlarınız da yoktur, sonra kurtulamazsınız”  ( Kur’ân-ı Kerîm; Hûd Sûresi, âyet 113)

*   “Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 59)

*   “O, dünyaya meyletti ve nefsinin hevâsına uydu. Onun ibret verici hâli, üstüne varsan da, kendi hâline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğe benzer.” (Kur’ân-ı Kerîm; Â’raf Sûresi, âyet 176)

*   “Ey îmân edenler!.. Allah’tan korkun ve doğru söyleyin (yalancılık etmeyin)!..” (Kur’ân-ı Kerîm; Ahzâb Sûresi, âyet 71’den)

*   “Ey îmân edenler! Günâhlarınızdan Allahü teâlâya tevbe-i Nasûh ile tövbe ediniz!” (Kur’ân-ı Kerîm; Tahrîm Sûresi, âyet 8)

*  “…’Allah’ın yardımı ne zaman?’ demek üzereydiler. Allah’ın yardımı yakandır.”, “…Hayır olarak ne yaparsanız, Allah onu bilir.” (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 214-215’ten)

* “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır.)”, “Zâlime yardım eden, ondan zarar görür.”, “Bir zâlime yardım edene Allahü teâlâ o zâlimi musallat eder.”, “Münâfığın alâmeti üçtür: 1-Konuştuğu zaman yalan söyler…”  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi vesellem”)

“Allahü teâlâdan bana ulaşan her musîbette, Cenâb-ı Hakk’ın üç nimeti olduğunu gördüm. 1’inci nimet, musîbetin dindarlığımda meydana gelmeyişi idi. 2’isi, daha fazla olmayışıydı. 3’sü ise, Allahü teâlânın o musîbete karşı vaat ettiği mükâfattır. Ben de ona bakıyordum.” (Hz. Ömer r. anh)

*   “Küçük günâha devam eden büyük günâha, büyük günâha devam, küfüre (îmânsızlığa, inançsızlığa) götürür.” (Îmâm-ı Rabbânî “k. sirruh”)

*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”)

* “Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor, şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.”  (Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991)

*   “İyilik yapmak iyidir. Fakat en tehlikelisi, kötülüğe alet olmaktır.” (Dr. Enver Ören; Sohbetler-14.11.1993)

*   “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12)        

*  “12 Eylül Darbesinden, 650 bin kişi gözaltına alındı (bunların çoğu sivil vatandaştı, ideolojik suçlara karışma, yasa dışı örgütlere üye olma suçundan takibe uğradı); 230 bin kişi yargılandı ve bunlardan 7 bin kişi için ‘idâm’ cezası istendi (verilen ‘idâm’ kararlarından sadece ’50 tanesi’ infaz edildi.” (Basın)

*  “Postal sesi, demokrasiyi bastıramayacak! Darbeye direnen vatan evlâtlarını kutluyorum. Türkiye ipten alındı. Seçimle gelen, seçimle gider.”, “MHP; savaş, yakın savaş, darbe ve terör tehdidi kapsamında ‘idâm’ cezasını ele almaya hazırdır.” (Dr. Devlet Bahçeli-MHP Genel Başkanı)

*   “Bunlar, asker kılığında teröristlerdir!..” (Orgeneral İlker Başbuğ-Em. Genel Kurmay Bşk.) 

“CIA’nin gölge kuruluşu Stratfor Sitesi, darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı’nın uçağının rotasını yayınlayarak hedef gösterdi.” (İsmail Çağlar-SETA İstanbul Gen. Koordinatör Yardımcısı; Türkiye Gzt. 19.07.2016, s. 12)

*   “ABD: ‘Darbecilere karşı intikam yanlış. Sakın intikam hırsı ile hareket etmeyin!’ diyor.” (Kadir Mısıroğlu)

*   “Kılavuzu karga olanın, burnu b..ktan kurtulmaz.” (Türk Atasözü)

*  “Türkler darbeyi ezdi!..” (The Sunday Times Gazetesi)

*  “Erdoğan, Gülen’in iadesine karşılık İncirlik’i masaya koyacak. Gülen’i bu durumda Türkiye’ye teslim etmek, ABD Yönetimi için onursuzluk olacaktır!..” (Wall Steet Journal)

* “Türk Milletinin değerli evlâtları; bu hareket, Ankara’da ve İstanbul’da devletin zırhlı araçlarını ve silâhlarını gasp etmiş dar bir kadronun 70’li yıllardaki gibi davranarak Millete karşı bir kalkışmasıdır. Şerefli Türk Milleti, demokrasine ve huzuruna sahip çık!.. Devletine ve Milletine sahip çık!..”  (Cumhurbaşkanı-R. Tayyip Erdoğan; 15 Temmuz 2016 Cuma)

*  “15 Temmuz, Türk demokrasisi için kara bir lekedir. Darbe girişiminde bulunan Paralel Terör Çetesine karşı demokrasi nöbeti tutan asil Milletin bütün fertlerinin, bu Paralel Terör Örgütü çetesine karşı dimdik ayakta duran bütün vatandaşlarımın alnından öpüyorum. Verilecek en güzel cevabı vermişlerdir…Devletin silâhıyla, parasıyla, tankıyla, bombasıyla, uçağıyla, helikopteriyle bu ülkenin vatandaşlarının üzerine ateş açanlar; PKK teröründen daha da aşağılık bir terör örgütüdür… Asla ve asla bu Millet, bu hain çeteyi unutmayacaktır…” (Başbakan –Binali Yıldırım; 16 Temmuz 2016)

*  “Elim bir acı olay yaşatıldı Milletimize, Silâhlı Kuvvetlerimize! Bu kepazeliği yaşatanlar, Türk Silâhlı Kuvvetleri mensubu olamaz. Asker elbisesi giymiş yılanlar, çıyanlar, teröristlerdir…” (Genel Kurmay Başkanı Org. Hulusi Akar; 24.07.2016)

*   “Allah’ım; izzetine sahip çıkmak için tanklara meydan okuyan bu Millete zevâl verme!.. Asırlar boyunca mazlumların umudu olmuş, mağdurların yanında yer almış, muhacirlere kucak açmış bu Milletin üzerinden rahmet ve nusretini eksik etme!.. Ümidimizi ve huzurumuzu bozmak isteyenlere, topraklarımıza fesât tohumları ekmeye çalışanlara fırsat verme!.. Dînimizin, Devletimizin, Milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici düşmanlardan bizleri halâs eyle!.. Biz sırtımızı Sana dayadık, Sana güvendik, gücümüzü Sana ettiğimiz îmândan aldık, yıkılmamıza ve dağılmamıza izin verme Allah’ım!..” (Diyanet İşleri Başkanı-Prof. Dr. Mehmet Görmez; Kocatepe Camii, Cuma namâzı-22.07.2016) 

*  “Hak uğruna vermez bir mangır, hiç uğruna gider tangır tungur (Hayırlı işlere para vermeyenin, yatırım yapmayanın parası öyle bir gün gelir ki işe yaramayan yollarda çarçur olur, boşu boşuna harcanır gider).”  (Gemerek’ten atasözleri-Erciyes Dergisi; Şubat 2015, s. 31’den)

*   “…Özing asgı bolma budun asgı bol/Budun asgı içre özing asgı bol!..”,  “…(Kendi çıkarını kollama, halkın çıkarını gözet/Kendi çıkarını, milletin çıkarı içinde gör!”  (Kutadgu Bilig-Yusuf Hâs Hâcib’den)            

*   “Müslüman’a asla dost olmaz şu Batı/Unutmayın; Mayıs’ı, Eylül’ü Şubat’ı!..”  (Ekrem Şama-Millî Gzt. 19.08.2013, s. 14)

*   “Dünyâmızı sorma: hem yeter, hem yetmez/Alçakları var, tartmaya dirhem yetmez!..” (Â. Nihat Asya-Rubâiyyât/2)

*  “Baş koymuşum Türkiye’min yoluna/Düzlüğüne yokuşuna ölürüm…” (Dilaver Cebeci)


Saygıdeğer Okuyucularımız!..

Türkiye Gazetesi”nin 4 Ekim günlü nüshası 10’uncu sayfasında okuduğumuz küçücük bir “hukukî haber”;   belki çoklarının dikkatinden kaçmıştır ama bizce önemli, hatta ve hatta “Milletimiz ve Devletimizin geleceği bakımından”, çok ama çok önemli bir gelişmedir…

 “Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi”nde görülen ve “FETÖ”cülerin “Bylok Kanalı” üzerinden şifreli görüşmeleri ile ilgili bir dâvada, “FETÖ’nün terör örgütü olması için BM Güvenlik Konseyi ve Bakanlar Kurulu Kararı gereklidir” şeklinde bir “Karar” vermesi, ardından da aynı günün akşamında “ATV Kanalı Akşam Haberleri”nde bâzı muhtarlıklara önemli sayıda “Muhtarlık Fakirlik İlmühaberi” talebinde bulunulması ve bu belgelerin de muhtemel bir “(AİHM) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi”nde “Türkiye Cumhuriyeti” aleyhine açılacak dâvalarda kullanılacak olması, bizi oldukça düşündürdü...

Öyle ya, “PKK”lı, “DHKP-C”li binlerce kişinin bu mahkemeye müracaatla ülkemiz aleyhine kararlar çıkarttırıp TC’yi yüklü para cezalarına ve mahkeme masraflarına mahkûm ettirdiği, bizim idarî, adlî mahkemelerimiz ile hatta Anayasa Mahkemesi üzerinde bir yargı kuruluşu olarak kabul ettiğimiz AİHM’nin kararlarının yüzde 1’i bile lehimize çıkmazken (Fazla bilgi için bkz: “HEM OKUDUM HEM DE YAZDIM/2 (Terör Olayları ve Suriye Konulu Köşe Yazısı-Şiirler)”-Ali Kayıkçı, Samsun 2015, s. 111-113), ABD’nin ve AB’nin koruması altında bulunan “FETÖ” gibi bir örgüt aleyhine bir karar çıkacağını nasıl bekleyebiliriz?.. 

“OHAL Kararları” ile işten atılan, işyerine ve diğer maddî varlıklarına, hatta emekli maaşına el konulan bu “FETÖ”cülerin buna “Eyvallah!” deyip bir kenara çekileceğini ve cezalarını çekmeye râzı olacağını nasıl düşünebiliriz ki?!.. Nitekim vaki gelişmeler, yeni bir isyân/kalkışma için bu defa “asker” yerine belge kullanacaklarını ve de AİHK üzerinden taarruza geçerek “Öç almak” isteyeceklerini görüyoruz…

Ve de bunun önlenmesi için de başta Başbakanlık, Adalet, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarımızın bir an önce harekete geçerek BM nezdinde “FETÖ’nün terör örgütü” olarak tescilinin sağlanmasını, “Güvenlik Konseyi”nce bu talebimizin reddi veya savsaklanması hâlinde ise Yeni Şafak Gazetesi’nin 5 Ekim 2016 Çarşamba günlü nüshası 1’inci sayfasından duyurduğu bir haberde belirtildiği üzere, İngiltere gibi “Bizim de derhal AİHM Üyeliğimizin askıya alınması” talebinde bulunulmasını istiyoruz…

İstiyor, istiyoruz ve de bu his ve düşüncelerle yazdığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…

Kalbî sevgi ve saygılarımızla!..

                = = =   ( 1  )  = = =

“Darbe” geliyor “Darbe”, “FETÖ” doymuyor “Harbe”;

“1.si asker”di, “2.si belge”li;

“İnsan Hakları” diye, “mesaj” veriyor “Garba!..”

“Türkiye” aşamıyor, “AİHM”li engeli;

“BM”de “5’li Çete”, O’na diyor “Merhaba!..”

 

“PKK”ya “terörist”, “TAK”a bunu demiyor;

“USA”mız baştan beri, “PYD”yi seviyor;

“KCK” Avrupa’da, yıllardır semiriyor!..

“Türkiye” aşamıyor, “AİHM”li engeli;

“DHKP-C” malûm, “çamları” deviriyor!..

 

“Hatay Ağır Ceza”dan, göründü “ilk alâmet”;

“FETÖ belge” topluyor, kopacak bak kıyâmet;

“Pensi…” evraklarını, “BM”ye de bi’ zahmet!..

“Türkiye” aşamıyor, “AİHM”li engeli;

“Brüksel”e de tepki: “Sen sağ-bize selâmet!..”

 

“Hacizler… El koymalar”, “Kayyımlar…” Ve saire;

“İhraçlar… Maaş kesme”, “tapulardan daire”;

“Fakirlik İlmüharı…”, toplanır aşikâre!..

“Türkiye” aşamıyor, “AİHM”li engeli;

Dün “ganimet” kaptıran, şimdi çıkmış şikâra!..

                = = =   ( 2  )  = = =

Şu “Güvenlik Konseyi”, “FETÖ”yü “tanıtmadan”;

“OHAL”ın “ işi yaş”tır, “terörü kınatmadan”;

“Hizmet-Himmet parası”, “delege yanıltmadan!..”

Davran ey “Dışişleri”m, aşmalısın engeli;

“Turkey” deyip astılar, bilesin bak çengeli!..

 

Ey “Bakanlar Kurulu”m, “FETÖ”yü durma taşı:

“New York’a-Brüksel’e”, adamlar baksın şaşı;

Kimler “dost-düşman” imiş, kim “O”nun arkadaşı?!..

Davran ey “Dışişleri”m, aşmalısın engeli;

“Turkey” deyip astılar, bilesin bak çengeli!..

 

“İki koldan taarruz”; kim “masum”dur,  kim “yavuz”?

“Hakk’a sığın” bir daha, “Resûlallah” kılavuz;

Toplansın “D-8”ler, “60” olsun bir “havuz!..”

Davran ey “Dışişleri”m, aşmalısın engeli;

“Turkey” deyip astılar, bilesin bak çengeli!..

 

“STK”lar bir yandan, destek verince candan;

“Dindaş”ın var, “ırkdaşın”; beslenmiş aynı kandan;

“Hayatı zehir olsun”, “FETÖ”ye dünyâ zindan!..

Davran ey “Dışişleri”m, aşmalısın engeli;

“Turkey” deyip astılar, bilesin bak çengeli!..

 

KAYIKÇ’Ali bu şiir, “destan” değil “ferman”dır;

“Devlet-Millet Elele”, tarihe son “arma”ndır;

“Erken devran” yola çık, tam “kalbinden vurmandır!..”

Davran ey “Dışişleri”m, aşmalısın engeli;

“Turkey” deyip astılar, bilesin bak çengeli!..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim