1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BİSİKLETÇİLER ARILARIN İZİNDE PEDAL ÇEVİRDİ
BİSİKLETÇİLER ARILARIN İZİNDE PEDAL ÇEVİRDİ

BİSİKLETÇİLER ARILARIN İZİNDE PEDAL ÇEVİRDİ

Türkiye’nin lider bal markası Balparmak ve başta toprak olmak üzere tüm doğalVarlıkların korunması için çalışmalar yürüten TEMA Vakfı, “Arılar varsa yarınlar var” projesi kapsamında arıların doğa ve insan için önemi, Ekosisteme katkıları konusunda farkınd

A+A-
Balparmak ve TEMA Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirdiği “Arılar varsa Yarınlar var” projesi çerçevesinde bisiklet turu düzenlendi.    Arıların doğa ve insan için önemi, ekosisteme katkıları konusunda farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen bisiklet turunda arı dostu gönüllüler arıların izinde pedal çevirdi. Bisiklet turunun ardından bilgilendirme standında Arı farkındalık Kiti dağıtımları gerçekleştirildi. Ayrıca gerçekleştirilen bisiklet turuna her yaştan arı dostu gönüllüleri katıldı.
img-5623-leman-ozay.jpg
‘YAKLAŞIK 800 BİN GÖNÜLLÜSÜ BULUNUYOR’
Etkinliğe destek veren Ekobid'e (Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneğine)teşekkürlerini ileten TEMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay," TEMA Vakfı iki toprak sevdalısı, Toprak Dede Hayrettin Karaca ve Yaprak Dede A .Nihat Gökyiğit tarafından 1992 yılında kuruldu. Topraklarımızın tehdit edener erozyon ve çölleşme ile mücadelede toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak, toprağa sahip çıkmak, koruyucu çözümler üretmek, doğal varlıkları korumak ve bu mücadelenin devlet politikası haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla çalışan gönüllü bir kuruluştur. Ülke genelinde yaklaşık 800 bin gönüllüsü bulunuyor. TEMA Vakfı bugüne kadar Mera ve Toprak yasalarının kanunlaşmasına destek sağladı. Doğal varlıkları korumak için açtığı/müdahil olduğu 250 davanın 131’ini kazandı.45 dava devam ediyor “dedi.
img-5624.jpg
‘ÜLKEMİZDE 90'DAN FAZLA KİTAP YAYIMLADI’
18 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 15 milyondan fazla fidanı toprakla buluşturduğunu ifade eden EMA Vakfı Samsun İl Temsilcisi Leman Özay,"22 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 700 milyon meşe palamudu ekti. 250 kırsal kalkınma, koruma ve ağaçlandırma projesini yürüttü.3 milyondan fazla öğrenciye doğa eğitimleri ve farkındalık çalışmaları ile ulaştı.50 binden fazla öğretmene ve 35biniaşkın kamu görevlisine TEMA Vakfı Genel Müdürlüğümüz tarafından çevre seminerleri verildi. Ülkemizde 90'dan fazla kitap yayımladı ve kamuoyuna sundu.2012 yılında Birleşmiş Milletler çölleşmeyle mücadele Sekretaryası önderliğinde dünyada ilk kez verilen yaşam için toprak Landfor Life ödülünü ilk kazanan oldu “diye konuştu.
Köksal ÖNER
img-5624-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.