• BIST 115.471
 • Altın 163,180
 • Dolar 3,8021
 • Euro 4,6597
 • Samsun 9 °C
 • Ankara 3 °C
 • İstanbul 10 °C
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması

“BİR ASIRDIR AĞLIYORUZ”, “RABBİM BU MİLLETİ GÜLDÜR!..”

Ali Kayıkçı

(26.08.2016 günü Cizre’ye yapılan bombalı saldırıda şehîd düşen “11 Polis Memuru”nun aziz hâtırasına…)

 

*   “Ey îmân edenler; Yahûdî ve Hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zâlimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet: 51)

*    “Ey îmân edenler! Eğer kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, sizi îmânınızdan çevirirler, kâfir ederler!.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 100)

*   “Ey îmân edenler!  Sizden olmayanları dost edinmeyin! Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta. Sinelerinin gizlediği ise daha büyüktür. İşte size âyetleri açıkça bildirdik, eğer akl ederseniz.”               (Kur’ân-ı Kerîm;  Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118)

*   “Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahûdîler ve ne de Hıristiyanlar, asla senden râzı olmazlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet: 120’den)

*   “Zulmedenlere meyletmeyin (yakınlık göstermeyin) ki, size ateş dokunur ve Allah’tan başka dostlarınız da yoktur, sonra kurtulamazsınız”  ( Kur’ân-ı Kerîm; Hûd Sûresi, âyet 113)

*   “Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 59)

* “El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır.)”, “Zâlime yardım eden, ondan zarar görür.”, “Bir zâlime yardım edene Allahü teâlâ o zâlimi musallat eder.”  (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi vesellem”)

*   “Hiçbir kimse yoktur ki, dostu ve düşmanı olmasın. Mademki böyledir, o hâlde Allahü teâlâya ibâdet edenlerle beraber bulun, onları sev!” (İmâm-ı Şâfiî “rahmetullahî aleyh”)

*   “Ey koca Şark, ey ebedî meskenet/Sen de kımıldanmaya bir niyet et!..

 Korkuyorum Garb’ın elinden yarın/Kalmayacak çekmediğin melânet!..”   (M. Âkif Ersoy-Safahat”

*   “İyilik yapmak iyidir. Fakat en tehlikelisi, kötülüğe alet olmaktır.” (Dr. Enver Ören; Sohbetler-14.11.1993)

* “Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor, şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.”  (Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991)

* “Çok samimî olarak îtiraf edeyim ki, Avrupalılar Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslâm düşmanlığı, Hıristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince…”  (Prof. Dr. Fritz Naumark-Türkiye Gazetesi; 08.06.2001, s. 15)

*   “AB, Türkiye’deki terör örgütlerini gizli ve açık desteklemiştir. AB, TC’nin yeniden palazlanıp Osmanlı gibi olma korkusunu yaşamaktadır.”   (Tuncer Kılınç-MGK Genel Sekreteri; 15.04.2003)

*   “57. Hükûmet Sağlık Bakanı Sayın Dr. Osman Durmuş, 11 Ağustos 2002 tarihinde Osmaniye’de yaptığı bir konuşmada; “Türkiye’deki terörü destekleyen devletler” olarak Avrupa’dan Belçika, Fransa, Almanya, Hollanda ve İsveç’i verme cesaretini göstermiş, diğer taraftan “Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları” arasında “Türkiye’yi Parçalama Plânları” adıyla çıkan ve “100 ayrı plân”dan bahsedilen kitapta, yukarıdaki isimlere ilâveten; “Bulgaristan, Yunanistan, Kıbrıs Rûm Kesimi, Ermenistan, İtalya, İngiltere, Rusya, Çin, Romanya, Suriye, Irak” ve “Amerika Birleşik Devletleri” de sayılmakta ve “Terör örgütü PKK’yı bu devletlerin koruduğu ve hatta teşvik ettiği” açıkça bildirilmektedir. Yine bu kitapta;  Fransa’da 12, Hollanda’da 19, İngiltere’de 12, İtalya’da 6, Norveç’te 6, Romanya’da 5, Yunanistan’da 10 Kürtçü teşkilâtın aleyhimize faaliyette bulunduğu ve bu devletlerin hiçbirinden bir PKK’lının yakalanarak Türkiye’ye teslim edilmediği, APO’nun da “idam edilmemek şartı” ile zamanında ülkemize postalandığı…” (Fazla bilgi için bkz: “Yaş 65 Yolun Yarısı Eder/1; Ali Kayıkçı”, s. 176-178 ve “Hem Okudum Hem de Yazdım/2; Ali Kayıkçı”, s. 43-45)

*   “Müslüman akıllı olmalı, ilm-i siyaseti bilmeli. Duyguları ile değil, aklı ile hareket etmeli. İslâm düşmanlarının kurduğu tuzakları fark etmeli ve o tuzaklara düşmemelidir.”   (Nuri Elibol-Türkiye Gzt. 20.08.2013, s. 12)

*  “Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne, yüzde 70’i NATO’ya, yüzde 72-73’ü ABD’ye, yüzde 73’ü Rusya’ya, yüzde 86’sı İsrail’e olumsuz bakıyor.”  (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gazetesi; 04.11.2014, s. 9)

* “PEGIDA (Batı’nın İslâmlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar) hareketi, Almanya’da giderek büyüyor.”  (Gazeteler-Ocak 2015)

*   Bir Anket: “‘Türkiye AB ile müzakereleri bitirmeli’ diyenlerin oranı yüzde 68, ‘Devam etmeli’ diyenler ise yüzde 23; kararsızlar yüzde 9. AB’nin Türkiye’yi almak konusundaki kararını yüzde 82’si ‘Samimi değil’ diye cevaplarken sadece yüzde 12’si “Samimi’ buluyor.” (Mak Danışmanlık Anketi-22-23 Haziran 2016)

*   “AB’den, Türkiye’den ve bulunduğumuz coğrafyanın durumundan kaynaklanan sebeplerle Türkiye-AB ilişkisininin orta vadede tam üyelikle sonuçlanması imkânsız. Bunu 15 yılı aşkın süredir Avrupa Birliği konularında çalışan ve Jean Monnet Kürsü Başkanı unvanlı bir akademisyen olarak yazıyorum. Bu değerlendirmeye, Türk insanının zaten AB üyeliği konusunda büyük bir hevesi kalmadığını da ekleyebilirim.” (Prof. Dr. Çağrı Erhan-Türkiye Gazetesi; 01.05.2016, s . 11)

*   “Müslüman’a asla dost olmaz şu Batı/Unutmayın; Mayıs’ı, Eylül’ü Şubat’ı!..”  (Ekrem Şama-Millî Gzt. 19.08.2013, s. 14)

*   “Türkiye ev ödevlerini yapmalı!..” (Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastiyan Kurz)

*   “Dünyâmızı sorma: hem yeter, hem yetmez/Alçakları var, tartmaya dirhem yetmez!.. (Â. Nihat Asya-Rubâiyyât/2)

*   “ABD: ‘Darbecilere karşı intikam yanlış. Sakın intikam hırsı ile hareket etmeyin!’ diyor.” (Kadir Mısıroğlu)

*    “Elim bir acı olay yaşatıldı Milletimize, Silâhlı Kuvvetlerimize! Bu kepazeliği yaşatanlar, Türk Silâhlı Kuvvetleri mensubu olamaz. Asker elbisesi giymiş yılanlar, çıyanlar, teröristlerdir…” (Genel Kurmay Başkanı Org. Hulusi Akar; 24.07.2016)

*  “Allahü azimüşşan, bunları neticesiz bir ihtilâle sevk etmek suretiyle hepsini açığa çıkardı. Devletin eline de altın bir fırsat geçmiş oldu. Bunları temizleme fırsatı. Ordudan, yargıdan, eğitim camiasından, nerede varsa… Bu ihtilâl girişimi olmasaydı, bunlar bu şekilde açığa çıkmasaydı, sen bir subayı Fetullahçı diye mahkemeye verecektin, Fetullahçı bir hâkimden dönecekti. Şimdi o subayı da hallettin, o hâkimi de. Bunlar bu yanlışı yapmasaydı, sen bu fırsatı bulamayacaktın.” (Kadir Mısıroğlu; Türkiye Demokrasi Zaferi Gazetesi-25.07.2016, s. 14)

*   “Şu topraklarda böyle mutlu, böyle serbest, böyle rahat yaşıyoruz. Kimler sayesinde? Bizden önce Allah yolunda; vatan-millet, din-îmân için çarpışmış mücahîdler, aziz şehîdler, mübârek gâzîler sayesinde…” (Prof. Dr. M. Esad Coşan)

France TV 24:  - “Batılı ülkeler medyada, eğitimde adalette yapılan bu operasyonların kabul edilemez olduğunu söyledi. Hatta bir cadı avı başlatıldığı söyleniyor Gülencilere karşı, sizin cevabınız ne olur buna?”

 “- Avrupalı sürekli şunu söyler: ‘Orantısız güç, orantısız güç’ Peki orantı kimde? Tankla yürüyenin elinde her şey var. Benim yakın mesai arkadaşlarım şehîd oldu. Şimdi Batılı kalkıp da elinde hiçbir silâh olmayan bu milleti savunmuyor, kalkıyor bu Fetullahçı terör örgütünün mensuplarını savunuyor. Bu çok ayıp bir şey.” (Cumhurbaşkanı-R. Tayyip Erdoğan; Basın- 24.07.2016).

*”Halîfe: Resûlullah efendimizin vekîli ve yeryüzündeki bütün Müslümanların reîsi (başı)” (Türkiye Gazetesi Dînî Terimler Sözlüğü)

 

S

 

aygıdeğer Okuyucularımız!..

Bundan iki yıl kadar önceki Ağustos ayında,  “Denge Gazetesi”ndeki bir köşe yazımızda nakletmiştik ki, “Türkiye Gazetesi”nin yazarlarından, rahmetli “Mehmet Oruç” ağabey, 27 Nisan 2010 tarihli “Osmanlı Hükümranlığının Sona Erdiği Gün” başlıklı yazısında (s. 15), aynen şöyle demekte idi:

“İmam-ı Rabbani hazretlerinin torunlarından, son devir İslâm büyüklerinden Ebül Hasen Zeydi, 1974’te Hindistan’da basılan “Faruki Makamatı Ahyar” kitabında şunu anlatmaktadır:

“Babam, Peygamber Efendimizi rüyâda görmüş. Çok üzüntülü imişler. Üzüntülerinin sebebini sorduğunda da Efendimiz, “Türkler, benim halîfemi bugün (27 Nisan 1909) makâmından ayırdılar. Bunun cezâsını çok acı çekecekler” buyurmuş.” 

Peygamberimiz Efendimiz” (sallallahü aleyhi ve sellem)in yukarıdaki sözünün son cümlesinde geçen “Bunun cezâsını çok acı çekecekler” haberi üzerine düşünüyoruz da;

 • Balkan Savaşları ve muhaceret,
 • 1. Dünya Savaşı,
 • Çanakkale Muharebeleri,
 • Ermeni, Bulgar ve Rûm Mezalimleri,
 • Kurtuluş Savaşı,
 • 1950 öncesi CHP despotizmi,
 • 1960, 1971 ve 1980 Askerî darbeleri,
 • 1963-74 Kıbrıs olayları,
 • 1984’ten günümüze de PKK terörü,
 • Şimdilerde ise, sözde bir de “Halîfe” tayin etmiş olan IŞİD/DAEŞ ve 15/16 Temmuz 2016 tarihinde ortaya çıkmış bulunan “FETÖ” terörü ve nihayet “Gaziantep’te 20/21 Ağustos gecesi, kına merasiminde canlı bomba ile 120 vatandaşımızın öldürülmesi/yaralanması”…

Bunlar; cezâlarımızın “acı”ları olsa gerek… diye fikir yoruyor ve bu duygu ve düşünceler ile kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı başbaşa bırakıyoruz…

Kalbî sevgi ve saygılarımızla..

* - * - * - * - * -

“Bir asırdır ağlıyoruz”, “Rabbim bu Milleti güldür!”;

İstemezler “gülmemizi”, “Osmanlı” var “bellek”lerde;

“Islah eyle cümlesini”, “hainleri bir-bir öldür!..”

“Düğün günü sokak basmak”, böylesi yok “köpek”lerde;

“Evin iti vefâ bilir”, bunlar “İblis’ten de el”dir!..

 

“Bir asırdır ağlıyoruz”, “Rabbim bu Millete acı!”;

Biliyoruz “günâhkârız”, “şehîdler” ola duâcı;

Milyon-milyon “Umreci”miz, bir o kadar bizden “Hacı”…

“Gözyaşları gönülden”dir, “yakarmalar hep güzel”dir;

“Kavim-kardeş, koç yiğitler”, “ana-baba, kardeş-bacı!..”

 

“Bir asırdır ağlıyoruz”;  “bizler ettik, Sen eyleme!”;

“Halife’yi hal eyledik”, “o gün kalktık biz eylem”e;

“Demokrasi-Eşitlik”ten, “yola çıktık bu söylem”e!..

“Halat” iken “iplik” olduk, “iplik şimdi bak tel-tel”dir;

“Adam” sandık “makam” verdik, çıktılar hep bir “peyleme!..”

 

“Bir asırdır ağlıyoruz”, “Hâbibi”ni üzdük malûm;

“Adâlet” hep unutuldu, “BM” zâlimden de zâlim;

“Orta Doğu” kan-gözyaşı, her yıl artar şu mezâlim!..

  “Irak”taydı “Suriye”de; “kanlar oluk, artık sel”dir;

“Hoca” dedik, “İmâm” dedik; O da çıktı “sahte âlim!..”

 

“Bir asırdır ağlıyoruz”, “kardeş” iken olduk “hasım”;

“DAİŞ” dendi, “FETÖ” dendi; “terör” başlı kanlı “hısım”;

“PKK”sı “eski toprak”, “Sam Amca”mız “Molla Kasım!..”

“Avrupa”da bir ayağı, “tam merkezde Brüksel”dir;

“AB” kapı kapamıştır, bekledikçe artar yasım!..

 

“Bir asırdır ağlıyoruz”, “Rabbim bu milleti güldür!”;

Bu “vatanda dikenler” çok, “ilçe-ilçe hepsi güldür”;

“Himmet” deyip “zimmet” yiyen, “sahtekârı her gün öldür!..”

“5 Büyük(!)” var “zelil” eyle, “anlasın kim la-yüsel”dir;

“Üç-beş Tusunami” vur da, devrilsinler “paldır-küldür!..”

 

“Bir asırdır ağlıyoruz”, KAYIKÇ’Ali şâhid buna;

Dün “Aylan”a hıçkırmıştık, bugün şu “Ümran” kuluna;

 “İmdat eyle bu Millete, döne Resûl’ün yoluna!..”

“Kün!” deyince oldurursun, “gayrisi hep bir mesel”dir;

Her bir Mehmet “Fâtih” olur, her bir “Ahmetcik” fırtına!..

 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim