1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAŞKAN SANDIKÇI: 2021 CANİK İÇİN YATIRIM YILI
BAŞKAN SANDIKÇI: 2021 CANİK İÇİN YATIRIM YILI

BAŞKAN SANDIKÇI: 2021 CANİK İÇİN YATIRIM YILI

Canik Belediyesi, Canik İlçesinin çok daha yaşanılabilir ve tercih edilen bir ilçe olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkanı İbrahim Sandıkçı 2021 yılının Canik İlçesi için yatırım yılı olduğunu ifade etti.

A+A-

Gelişim ve dönüşümün temellerini atarak Canik’i geleceğe hazırladıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı “ Gerçekleştirdiğimiz girişimler ve yönetim anlayışımız neticesinde İlçemiz kabuğunu kırarak projelerin hayat bulduğu bir yaşam merkezi haline geldi. Gerek Canik Belediyesi olarak bizlerin, gerek Hükümetimizin, gerekse Büyükşehir Belediyemizin katkı ve destekleriyle Canik’e gerçek manada ilçe olma hüviyeti kazandırıyoruz.” dedi.

canikbldhaber-6-009.jpg

ŞEHR-İ CANİK KONAĞI’NIN TEMELLERİ ATILIYOR
Kuzey Yıldızı Mahallesinde temel atma çalışmalarının başladığı Şehr-i Canik Konağı inşaat alanında incelemelerde bulunan Başkan Sandıkçı “ Toplam kapalı inşaat alanı 7000 metrekare olan Şehr-i Canik Konağımız 3 katlı olacak. Altı 53 araçlık otopark, zemin katları bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte 6 adet iş yeri, üst katları ise kadınların, çocukların bölge insanımızın istifade edebileceği sosyal yaşam alanı olacak. Projemizi Şubat ayında başlattık. Yaklaşık 7 ay sürecek ve İnşAllah Ağustos ayında vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Belediyemizin imkanları ile hayata geçireceğimiz ve Pandemi nedeniyle temel atma töreni yapmadığımız bu yatırımımız bölgeye başkaca yatırımların gelmesini sağlayarak dönüşüme öncü olacak.

canikbldhaber-2-017.jpg

YATIRIMLARIN MERKEZİ CANİK
Yatırımcının önündeki engelleri kaldırdıklarını ve ilçeye yatırımın gelmesi noktasında gereken alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Başkan Sandıkçı, “AK Parti Genel Başkan Yardımcımızla, Milletvekillerimizle, Büyükşehir Belediyemizle uyum ve istişare içerisinde Merkezi Hükümetimizin yatırımlarını İlçemize kazandırmak için girişimler gerçekleştiriyoruz. Bu bağlamda Şehir Hastanesiyle, Hükümet Konağıyla, Millet Bahçesiyle, Şehr-i Bahçe Kentsel dönüşüm projesiyle, Yeni Kapalı Spor Salonuyla, Yeni Irmak Karakoluyla, Gençlik Merkeziyle, Yeni Bulvar yolu projesiyle ilçemiz yatırımların merkezi haline geldi.

canikbldhaber-9-001.jpg

İSTİŞARE, UYUM, KOORDİNASYON
Öncelikle Büyükşehir-İlçe ayrımını ortadan kaldırarak Canik’i tüm kurumlarla barışık hale getirdik. Atacağımız her adımda istişareye önem veriyor, diğer kurumlar ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu manada Canik’in kabuğunu kırdık. Merkezi hükümet yatırımlarının yanı sıra bizler de Canik Belediyesi olarak yapımını tamamladığımız 3 adet hanım konağımız ile, temel atma çalışmalarını başlattığımız Şehr-i Canik Konağı ile, Doğal Yaşam Parkımızla, Sosyal Yaşam merkezimizle,  Orman Okulumuzla, güçlendirdiğimiz araç filosu ile, imar revizyon planı çalışmalarımızla, alt yapı ve üst yapı yatırımlarımızla, ihtiyaçlara cevap veren sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz ile ilçemizin gelişim ivmesine çok büyük hız kazandırdık. 

canikbldhaber-8-004.jpg

İŞİMİZİ AŞKLA YAPIYORUZ
Görevi devraldıkları günden bugüne borç edebiyatı yapmadan işlerine dört elle sarıldıklarını ifade ederek sözlerini sürdüren Başkan Sandıkçı “ Belediyeler çözüm üretme yeridir. Sorumluluğumuzun ne denli ağır olduğunun farkındayız. Bu bilinçle gece gündüz demeden daima sahada işimizin başındayız ve işimizi aşkla yapıyoruz. Vatandaşlarımızda daima istişare halindeyiz ve sorunlara birlikte çözüm üretiyoruz. 

canikbldhaber-7-003.jpg

DOĞRU TEŞHİS, İNSAN ODAKLI HİZMET
Önceliklerinizi doğru belirler, sorunları doğru teşhis ederseniz hizmetlerin birebir vatandaşta karşılık görüyor. İlçemizin temel problemlerini belirleyerek hizmet rotamızı şekillendirdik. Alt yapı ve üst yapı sorunu noktasında ve kentsel dönüşüm hususlarında atmamız gereken adımları attık, atıyoruz. Yaptığımız işlerin hepsi bir ihtiyaca cevap verir nitelikte. Bu manada birebir insan odaklı hizmet üretiyoruz. Hizmetlerimizin tamamı insanı merkeze alan, insan odaklı ve istihdama katkı sağlayacak hizmetlerdir. Yapmış olmak adına iş yapmıyoruz. İlçemizin gelecek yüz yılını planlıyor, ülkemizin 2023 vizyonuna yaraşır şekilde geleceğe temel sorunlarından arınmış bir ilçe bırakmak adına belirli bir strateji ve planlama doğrultusunda var gücümüzle çalışıyoruz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.