1. HABERLER

  2. BÖLGE VE İLÇELER

  3. ‘Atakum Türkiye’nin yaşam markası olacak’
‘Atakum Türkiye’nin yaşam markası olacak’

‘Atakum Türkiye’nin yaşam markası olacak’

Çakırlar Mahallesinde sürdürülen çalışmaları inceleyen Başkan Taşçı, hayata geçirilecek projelerden de bahsederek...

A+A-

“Muhtarlarla işbirliği içerisinde, vatandaşlarımızın fikirleri doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor. Atakum Türkiye’nin yaşam markası olacak” dedi.

Çakırlar Mahallesinde incelemelerde bulunana ve sürdürülen çalışmalar ile gerçekleştirilecek projeler hakkında bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim alanlarının güzelleştirilmesinin turizme de ciddi bir katkı sağlayacağını belirtti. Çakırlar Mahallesi Muhtarı İlhami Deniz ise Başkan Taşçı’ya çalışmalardan ve projelerden dolayı teşekkür etti.

‘ÖNEMLİ ADIMLAR ATIYORUZ’
Mahallelere yönelik kapsamlı çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum İlçesinde köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim alanları muhteşem güzelliklere sahip. Bu alanların daha da güzelleştirilmesi bizim için son derece önemli. Bu anlamda mahallelerimizin eksiklerini tespit etmeye, bu tespitler doğrultusunda geniş kapsamlı çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Yollarını hızla yaptığımız, alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürdüğümüz bu mahallelerimize ayrıca köy konakları kuruyoruz. Bir çok farklı proje ile güçlendirdiğimiz bu çalışmaların sonucunda hem uzak mahallelerimizi hizmetle buluşturuyoruz hem de ilçemizdeki turizm atağı için önemli bir adım atmış oluyoruz” dedi.

‘HER GEÇEN GÜN GÜZELLEŞEN MAHALLELER’
İncelemede bulunduğu Çakırlar Mahallesinde eksiklerin giderilmeye başladığını kaydeden Başkan Taşçı, “Çakırlar Mahallesi için düğmeye bastık. Öncelikle köy konağı yapımı için çalışmalarımıza başladık. Öte yandan mahallemizin yollarını yapıyoruz, eksiklerini ivedi şekilde gideriyoruz. Ayrıca mahallemizde kurduğumuz hayır çarşısı ile gönül köprümüzü daha güçlü hale getirdik. Atakum’u Türkiyenin gözbebeği haline getirme hedefimize adım adım ilerliyoruz. Bu anlamda da muhtarlarımızla işbirliği içerisinde, vatandaşlarımızın düşüncelerine önem vererek hareket ediyoruz. Her geçen gün daha da güzelleşen Atakum, değişimini ve gelişimini hızlı bir şekilde sürdürecek” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR
Atakum Belediyesinin çalışmaları ve Başkan Taşçı’nın duyarlılığı karşısında memnun olduklarını kaydeden Çakırlar Mahallesi Muhtarı İlhami Deniz, “Atakum Belediye Başkan İshak Taşçı’nın muhtarlarla fikir alışverişinde oluşu, mahallelerimize gelecek hizmetlerin daha etkili olması adına son derece önemlidir. Mahallemiz de bu hizmetlerle daha da güzelleşiyor. Özellikle köy konağını projesi bizi son derece mutlu etti, heyecanlandırdı. İnanıyorum ki bu çalışma hızı ve düzeni ile mahalleler de aynı doğrultuda daha da güzelleşecektir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.