1. HABERLER

  2. BÖLGE VE İLÇELER

  3. ARSLAN 15 MAHALLEYİ KARIŞ KARIŞ GEZEREK SORUNLARINI DİNLEDİ.
ARSLAN  15 MAHALLEYİ KARIŞ KARIŞ GEZEREK SORUNLARINI DİNLEDİ.

ARSLAN 15 MAHALLEYİ KARIŞ KARIŞ GEZEREK SORUNLARINI DİNLEDİ.

Kaymakam Halis Arslan mahalle gezilerini sürdürmeye devem ediyoruz ve 15 mahallenin karış kariş gezerken ’de mahalle sakinlerinden başlıkça olan sorunlarını dinliyoruz”dedi.

A+A-

Yapılan mahalle gezilerinde Milli Eğitim Müdürü M.Ali Katipoğlu, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, Müftü İsmail  Çiçek, Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı  Sakiden Hüseyin Sezgin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Yedaş’tan Sinan Bülbül ve Toplum Sağlık Başkanı Dr. Ebru Kaynar Tuncer, Devlet Su İşlerinden Bayram Güller  katıldı. Hava sıcaklığının 2 derece olduğu bir günde gezilerini sürdüren Kaymakam Halis Arslan ve beraberindeki resmi kurum müdürleri  mahalle sakinlerinin sorunları dinleyerek çözüm yoluna gidiliyoruz. Yapılan mahalle gezisi incelemelerde tam 15 mahalle bir bir gezildiklerin söyledi.


‘MAHALLERLE İLĞİLİ SORUNLARINI YERİNDE İNCELEYEREK GÖRÜLDÜK’
Mahalle gezilerinde ilk olarak Çetinkaya mahallesinden başlayarak sırasıyla Yağmurca, Hıdırellez, Dedeli, Yörük, Gökçekten, Gökçesu, Barış, Azay, Keresteci, Çataltepe, Müstecep, Ortadurak, Hacıoğlu ve Örencik mahallerine gidildiğini ifade eden . Kaymakam Halis Arslan ,”Bu arada 15 mahallede sorunlar yerinde inceleyerek görüldük. İlçenin en büyük mahallerinden biri olan ve Büyükşehir Belediyesine bağlanmadan önce Çetinkaya mahallesi Belediye olarak geçiyordu. Şuanda Çetinkaya mahallesinde mevcut içme suyu şebekesinin eski olduğundan yenilenmesi gerekiyor “diye konuştu.

MAHALLE  MUHTATLARI  İLE SAKİNLERİ  SORUNLARINI DİLE GETİRDİLER
Mahallesiyle ilğili ollan sorunları  muhtarı Ahmet Karakoç ,” Mahallemizde kanalizasyonda yapılması lazım. Daha önce İl Özel İdaresi tarafından onarımı yapılan “Hızır bey türbesinin” yarıda bırakılması nedeniyle onarımının bir an önce yapılmalıdır” dedi. Yağmurca mahallesindeki sakinler ise,” Etüttü daha önceden yapılan kanalizasyon projesinin programa alınması ve DSİ tarafından yer yer bataklıklar bulunduğundan  bu nedenle ıslah çalışması yapılaması gerekiyor” diye ifade etti .Çok soğuk geçen bir zaman olmasına rağmen mahalle gezilerinde Hıdırellez mahallesine geçildi. Burada ise sorunlar arasında Yağmurca-Hıdırellez köyünün geçişinin asfalt olması, mevcut içme suyunda arıtma var ama klorlama yapıldığını, softam içme suyu grubunda olup, programa alınması gerektiğini söylediler. Dedeli mahalle muhtarı Naci Arslan da,”  Mahallemizde  beton asfalt yapıldığından yol genişlemiş olması nedeniyle telefon ve elektrik direkleri yolda kaldığından kenara alınması gerekiyor. her an kaza ile karşı karşıya kalabilecek ”dedi.  Yörgüç mahallesinde ise mevcut elektrik trafoya  ilave yapılması veya güçlendirilmesi gerekiyor. Gökçekent mahallesinde ise kanalizasyonun olmadığını, ayrıca mahallede 2 sokak var  olduğundan  şuanda mevcut su yetersiz geliyor “şeklinde konuştu . Gökçesu mahallesi  muhtarı Aytekin Çil ,” İçme suyumuz  yetersiz ve bu nedenle yaz aylarında tamamen sularımız  bityor  ve yeraltı suyumuz  kullanamıyoruz “dedi. 

MAHALLE SAKİNLERİ KAYMAKAM VE MÜDÜRLERE  TEŞEKKÜR  ETTİLER
Barış mahallesi muhtarı İdris Arslan,” Barış mahallesi ile Çetinkaya mahallesine bağlayan yola köprü yapılması gerekiyor “diye  konuştu. Azay mahallesinde ise Gökçeağaç- Azay  arası yeni açılmış olup ve bu  yolun acilen yapılması gerektiğini söyleyen mahalle sakinleri Çataltepe-Azay bağlantı yolunun da  aynı şekilde olması gerektiğini dile getirdiler. Yapılan mahalle gezilerinde ise 12. Mahalle olarak Müstecep mahallesine geçildi. Bu arada okulun girişinde Kaymakam Halis Arslan ve resmi daire müdürlerini  okulun yöneticileri ,öğretmenler, öğrenciler ve mahalle sakinleri havanın soğuk olmasına rağmen kalabalık bir şekilde çiçeklerle karşıladılar. Kaymakam Arslan okulun 1’nci. sınıfına geçerek öğrencilere sorular yönelttik ve onlarla sohbet ettik . Akabinde öğrencilere okul araç-gereç malzemeleri verildik” diye konuştu .Mahalle gezilerinde son olarak ise 15.inci Mahalle olan Örencik mahallesine geçilerek  günlük mahalle gezisi sona erdi. Örencik mahallesinde ise kanalizasyon sorunlarının olduğunu, 3 adet mahalle bağlantısı olan bu mahalle yollarının bakım ve onarım yapılması gerektiğini dile getiren mahalle sakinleri ,”Bu soğuk havada yağmur çamur demeden gelip bizlerin sorunlarını yerinde incelediğiniz için Size  Sayın Kaymakamım  ve de  daire müdürlerimize teşekkür ediyoruz” şekline konuştu 

 MAHALLEMİZİ TEKER TEKER GEZDİK VE SORULARINI GÖZDEN GEÇİRDİK
15 Mahalle gezisinin sonunda açıklamada bulunan Kaymakam Halis Arslan,”haftada  bir  günümüzü resmi daire müdürlerimizle beraber mahalle gezilerimizi sürdürerek sorunlarını yelerinde görüyoruz. Havanın soğuk olmasına rağmen gittiğimiz mahallelerde mahalle sakinleri tarafından kalabalık bir kitleyle ve sıcacık duygularıyla bizleri karşılıyorlar. Şu ana kadar Bafra’ya geldiğimden bu yana tam 85 mahallemizi teker teker gezdik. Bu yapmış olduğumuz  15 mahallemizin sorunları da genelde hep aynıydı. Tabii ki bu gezilerimizde mahallerimizin sorunlarını oluşturan kurumlarımızın müdürleri ile birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi. 

Köksal ÖNER

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.