• BIST 109.156
 • Altın 153,298
 • Dolar 3,8173
 • Euro 4,5053
 • Samsun 3 °C
 • Ankara 0 °C
 • İstanbul 14 °C
 • 3 PUAN ÇARŞAMBASPORUN
 • "Her iki takımın da işine yaramayan 1'er puanı oldu"
 • SAMSUNSPOR 1 PUAN İLE YUVAYA DÖNDÜ
 • 3 PUAN ÇARŞAMBASPORUN
 • "Her iki takımın da işine yaramayan 1'er puanı oldu"
 • SAMSUNSPOR 1 PUAN İLE YUVAYA DÖNDÜ

ALLAH’IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/5

Ali Kayıkçı

ALLAH'IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/5    “Allah'ın lâneti, zâlimler üstüne olsun!.” (Kur'ân-ı Kerîm-A'râf Sûresi, âyet 44'den)
  “Muhakkak Allah, (…) zulmedenleri ne bağışlar, ne de doğru bir yola eriştirir.”       (Kur'ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi,  âyet 168)     “…Allah, insanları kendi işledikleri yüzünden hemen cezalandıracak olsa, yeryüzünde bir kımıldayan   hiçbir şey bırakmazdı. Fakat onları, belirlenmiş bir süreye kadar erteler…”                                              (Kur'ân-ı Kerîm-Fâtır Sûresi, âyet 45'den)    “…kim size saldırdıysa, siz de ona iki misliyle saldırın; ileri gitmeyin, Allah'tan korkun ve bilin ki Allah,   muttakî (takva sâhibi kişi)lerle beraberdir.”             (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 194'den)    “Ey îmân edenler!.. Kasten öldürülenler için size kısas yapmak farz kılındı. Hür ile hür, köle   ile köle, kadın ile kadın kısas olunur…”, “ Ey akıl sâhipleri!.. Bu kısasta sizin için bir hayat   vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız...”        (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178, 179'dan)     * ” içişleri Bakanı Efkan Âlâ, IŞİD'in Kobani işgali bahane edilerek sergilen şiddet olaylarının            bilançosunu açıkladı: Gösterilerin yapıldığı il sayısı: 35; Ölen vatandaş: 32; Yaralı: 221; Şehîd polis:           2; Yaralı polis: 139; Olay sayısı: 262; Polis aracına saldırı: 549; Sivil araca saldırı: 628; Kaymakamlık           binasına saldırı: 25; Emniyet binalarına saldırı: 67; Okula saldırı: 212; Siyasi parti binalarına saldırı:           29; Diğer tüm binalara saldırı: 780; Çatışmada ölü ele geçirilen terörist: 5; Çatışmada yaralı ele           geçirilen terörist: 4; Gözaltına alınan: 1024; Tutuklu: 58…” (Gazeteler-11.10.2014)    *“Bu dine, bu ırka ve bu toprağa/Sataşmak isterse herhangi gâvur:
       Vur! Allah aşkına vur!..”  (Abdurrahim Karakoç)
  
 S
aygıdeğer Okuyucularımız!..    
Bilindiği üzere bir önceki yazımızın giriş bölümünde aynen şeyle dedik:
Geçmiş yıllarda yaşanan “terörist olaylar ve şehîd haberleri” üzerine, defaatle yazdığımız gibi bir kere daha yazıyor ve ilgililerin “sağır kulaklarına” bir defa daha haykırmak suretiyle diyoruz ki:
 “Ey îmân edenler! Kasden öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı.(…)   Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.”  (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179'dan) 
 “…(Kısas ve zinâ gibi şeylerden dolayı meşrû) bir hak olmadıkça, Allah'ın harâm  ettiği cânı katl etmeyin!..”     (Kur'ân-ı Kerîm-Enâm Sûresi, â: 151)                     “Kim bir mü'müni kasden katl ederse, onun cezâsı, ebedî kalınacak Cehennem'dir. Allah ona gazâb etmiş, lânet etmiş ve büyük bir azâb hazırlamıştır.”     (Kur'ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, â: 93) 
 Önceki ay bu başlık altında kaleme aldığımız seri yazılarımızın bu defa 4.sü ile bir kere daha,  “Bu emirler ; AB'nin, ABD'nin emri değil, Cenâb-ı Allah'ın emri… Peki, geçmiş yıllarda 'Koalisyon ortağı üç kafadar'ın onayı üzerine TBMM;  AB'nin ve ABD'nin taleplerini yerine getirerek, bu ilâhî emre uymayı bir kenara itti ve ülkemiz,  (idamlar kaldırıldığı içindir ki) bu gün bu noktaya getirilmedi mi?.” diye soruyoruz ve Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun 14 Ekim günü partisinin Haftalık Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada söylediği gibi, “Yakılan her bir TOMA'nın yerine 5-10 TOMA alınacak” şeklinde  Hükûmetçe, yine vatandaşın verdiği vergilerden sağlanan kaynakla yeni bir tolerans değil de “Vandalist/Teröristler”in şahsî  malına-mülküne, miras yoluyla edinecekleri  her türden emlâkine ve varsa bankalardaki hesabına el konularak bedellerinin ödettirilmesini istiyoruz...
 Sonrasında ise, bölgemizde “Pontus'çu Rûmlar” tarafından bir dönem başlatılan benzeri hareketlere mahkemelerimizce verilen cezaları hâtırlattık.
 Bugün ise bu konuda, 1,5 yıl öncesine gidiyor ve “Dağlıca ve Aktütün katiline, 32 kez müebbet ve 644 yıl hapis” (18 Mart 2013-Gazeteler) kararını veren mahkemenin elinin-kolunun bağlı olduğunu, yetersiz kanunlar ile başta yargının ve önde gelen siyasîlerimizin   “ –Gündemimizde idâm yok!..”   (30 Mart 2011)-TC Başbakanı, “ –İdâmı istemek, geriye dönmek demektir.” (TC'den diğer 2 yetkili)'nin şeklindeki beyanları ile mevcut durumun devamının istendiğini, hazırlanan yeni yasa teklifleri ile de sadece polisin yetkilerinin bir nebze arttırılmak istendiğini görüyoruz. 
 Saygıdeğer Okuyucularımız!..
 Buradan, 17-18 Mart 2013 günlerine tekrar geliyor ve Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde sonuçlanan PKK üyesi Bawer Barzan isimli teröriste verilen “32 kez müebbet ve 644 yıllık hapis cezası”nda takılıp kaldığımızı bir defa daha ifade etmek istiyoruz:
 31 ayrı cinâyette, 29 Mehmetçiği şehîd eden bu kanlı katili “asmıyor/asamıyor ve beslemeye alıyoruz” demekten başka nedir bu tiyatro oyunu?..
  Şimdilerde yapılmak istenenlerde de “idam” yoksa, “mali zarar tazmini” yoksa ve yeni hükümler ile sâdece  “olayların gazını almak” şeklinde bir uygulamaya gidiliyorsa… Ne olacak bu memleketin hâli? diye bize sorsalar, ne cevap vereceğiz?..
 Hani “Biz hükümran devlet”tik?!.. Hani “Biz adil devlet”tik?.. Hani “Biz; ülkenin bütünlüğüne, vatandaşımın mal ve can güvenliğine kastedenlerin amansız düşmanı ve dahi haddini bildiricisi” idik?!.
 Meğer “İyi bir aççı” olmuşuz da haberimiz yokmuş… “Beslemeye ve terörden beslenmeye devam!…”
 Dersek, yanlış mı söylemiş oluruz?..
 Diye soruyor ve “Ekim 2014 Olayları”nda ölen insanlarımıza kast edenlerin de bir-bir teşhis, tespit ve yakalanıp adaletin huzuruna çıkartılmalarından sonra yine benzer şekilde mi muamele edileceklerini elbette ki merak eyliyoruz…
 Diyor ve bu duygu ve düşünceler içerisinde kaleme aldığımız aşağıdaki mısralar ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı baş başa bırakıyoruz…
 Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
   * - * - * - * - * - *
 32 müebbet, 644 hapis;
 Bu mu adaletiniz, bu mu korkutan infaz?
 Sırıtıyor Bay Bawer, gülüşü kendinden pis;
  İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz;
  AB hayâli ile, yapmayın bize kapris!..

 32 müebbet, hapis 600 sene;
 Kaç bin yıllıktır ömür, boşuna yorma çene;
 Oku TCK baştan, “idam kararı” dene;
  İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz;
  AB hayâli ile, zulmetmeyin siz yine!..

 32 müebbet, hapis on insana çok;
 Yazık onca emeğe, kanın ceremesi yok;
 Acın hâlin ne bilir, ömür boyu gezen tok?!.
  İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz;
  Alın birer “Mecelle”, kalbe eyleyin stok!..

 Söyle DEREBAHÇELİ, adalet adil olur;
 Adalet yıkılırsa, ülke-devlet mahvolur;
 AB gözüne bakan, bir gün ettiğin bulur…
  İnsaf eyleyin beyler, adil olun siz biraz;
  Bu sene böyle geçer, seçim var gelecek yaz…
 Sözün özü: “Teröristler” için “Cezaevleri”miz “Hapishâne” değil âdeta  bir “Besihâne” olmaktan çıkartılmalı ve “Gasilhâne” hâline getirilmelidir!.. 
        (Devam edecek)

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim