• BIST 118.400
 • Altın 162,450
 • Dolar 3,7705
 • Euro 4,6284
 • Samsun 6 °C
 • Ankara -1 °C
 • İstanbul 5 °C
 • İYİ MÜCADELE ETTK
 • Samsunspor standı Terme’de
 • YİNE HÜSRAN ! ! !
 • İYİ MÜCADELE ETTK
 • Samsunspor standı Terme’de
 • YİNE HÜSRAN ! ! !

ALLAH’IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/4

Ali Kayıkçı

“Teröristler” için “Cezaevleri”miz “Hapishâne” değil âdetabir “Besihâne” olmaktan çıkartılmalıdır!.. 
ALLAH'IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/4

“Allah'ın lâneti, zâlimler üstüne olsun!.” (Kur'ân-ı Kerîm-A'râf Sûresi, âyet 44'den)
“Muhakkak Allah, (…) zulmedenleri ne bağışlar, ne de doğru bir yola eriştirir.”    (Kur'ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi,  âyet 168)     “…Allah, insanları kendi işledikleri yüzünden hemen cezalandıracak olsa, yeryüzünde bir kımıldayan hiçbir şey bırakmazdı. Fakat onları, belirlenmiş bir süreye kadar erteler…”          (Kur'ân-ı Kerîm-Fâtır Sûresi, âyet 45'den)“…kim size saldırdıysa, siz de ona iki misliyle saldırın; ileri gitmeyin, Allah'tan korkun ve bilin ki Allah,   muttakî (takva sâhibi kişi)lerle beraberdir.”             (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 194'den)    “Ey îmân edenler!.. Kasten öldürülenler için size kısas yapmak farz kılındı. Hür ile hür, köle   ile köle, kadın ile kadın kısas olunur…”, “ Ey akıl sâhipleri!.. Bu kısasta sizin için bir hayat   vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız...”        (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178, 179'dan)     * ” içişleri Bakanı Efkan Âlâ, IŞİD'in Kobani işgali bahane edilerek sergilen şiddet olaylarının            bilançosunu açıkladı: Gösterilerin yapıldığı il sayısı: 35; Ölen vatandaş: 32; Yaralı: 221; Şehîd polis:           2; Yaralı polis: 139; Olay sayısı: 262; Polis aracına saldırı: 549; Sivil araca saldırı: 628; Kaymakamlık           binasına saldırı: 25; Emniyet binalarına saldırı: 67; Okula saldırı: 212; Siyasi parti binalarına saldırı:           29; Diğer tüm binalara saldırı: 780; Çatışmada ölü ele geçirilen terörist: 5; Çatışmada yaralı ele           geçirilen terörist: 4; Gözaltına alınan: 1024; Tutuklu: 58…” (Gazeteler-11.10.2014)   *“Bu dine, bu ırka ve bu toprağa/Sataşmak isterse herhangi gâvur:
       Vur! Allah aşkına vur!..”  (Abdurrahim Karakoç)
   
 S
aygıdeğer Okuyucularımız!.. 
Geçmiş yıllarda yaşanan “terörist olaylar ve şehîd haberleri” üzerine, defaatle yazdığımız gibi bir kere daha yazıyor ve ilgililerin “sağır kulaklarına” bir defa daha haykırmak suretiyle diyoruz ki:
 “Ey îmân edenler! Kasden öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı.(…)   Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.”  (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179'dan) 
 “…(Kısas ve zinâ gibi şeylerden dolayı meşrû) bir hak olmadıkça, Allah'ın harâm  ettiği cânı katl etmeyin!..”     (Kur'ân-ı Kerîm-Enâm Sûresi, â: 151)                     “Kim bir mü'müni kasden katl ederse, onun cezâsı, ebedî kalınacak Cehennem'dir. Allah ona gazâb etmiş, lânet etmiş ve büyük bir azâb hazırlamıştır.”     (Kur'ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, â: 93) 
 Önceki ay bu başlık altında kaleme aldığımız seri yazılarımızın bu defa 4.sü ile bir kere daha, “Bu emirler ; AB'nin, ABD'nin emri değil, Cenâb-ı Allah'ın emri… Peki, geçmiş yıllarda 'Koalisyon ortağı üç kafadar'ın onayı üzerine TBMM;  AB'nin ve ABD'nin taleplerini yerine getirerek, bu ilâhî emre uymayı bir kenara itti ve ülkemiz,  (idamlar kaldırıldığı içindir ki) bu gün bu noktaya getirilmedi mi?.” diye soruyoruz ve Başbakan Prof. Dr. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun 14 Ekim günü partisinin Haftalık Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada söylediği gibi, “Yakılan her bir TOMA'nın yerine 5-10 TOMA alınacak” şeklinde  Hükûmetçe, yine vatandaşın verdiği vergilerden sağlanan kaynakla yeni bir tolerans değil de “Vandalist/Teröristler”in şahsî  malına-mülküne, miras yoluyla edinecekleri  her türden emlâkine ve varsa bankalardaki hesabına el konularak bedellerinin ödettirilmesini istiyoruz...
 Bunu söylerken de bölgemizde “Pontus'çu Rûmlar” tarafından bir dönem başlatılan benzeri hareketlere mahkemelerimizce verilen cezaları hâtırlatmak istiyoruz:
 Sizlere bâzı isimler vereceğiz:
 “Samsun Reji Başdirektör Muavini Kostantin Kostaniyadis, Dava vekili Kiryaku oğlu Lavarandiyus, Dava vekili Yordan oğlu Yanko, Reji Kantarcısı Hralombus oğlu Aleko, Eczacı Dimitraki oğlu Nivalokus, Enfiyesi oğlu Nüvayani, Eczacı Yanko oğlu Hiristaki, Tütün Tüccarı Andon Oğullarından Yorgi oğlu Sava ve Dimistokali oğlu Yorgi, Dr. Panayot oğlu İlya, Manifaturacı Paralidis Oğullarından Vasil oğlu Yorgi, Tütün Tüccarı Haralombas oğlu Yorika, Kuyumcu Oğullarından Nikolo oğlu İstavri, Samsun Metropolithâne Sandık Emini Anastas Oğullarından Lazeri oğlu Panayot, Sigortacı Papadopulos oğlu Koçu, Keresteci Davalı oğlu Nikola, Diyojen Gazetesi Sahibi Panayot oğlu Vasil (…)
 Bu liste böyle uzayıp gidiyor. Merak edenler için Tarih Araştırmacı Yazarı B. Sarısakal'ın “Pontus Dosyası” isimli eserine ve bizim “Mert Irmağı İnsanları (Pontus'a Darbe)” adlı eserimizin 209 ve 210. sayfalarına bakabilirler.
 Bunu niçin verdik?.. Osmanlı'nın son, Cumhuriyet Türkiye'sinin kuruluş yıllarında ortaya çıkan “Pontus Eşkıyası”na, diğer bir ifâde ile “Bölücü terörü”ne karşı yapılan etkin mücâdelede “idamına karar verilen” aynı zamanda da “Amasya İstiklâl Mahkemesi kararı ile hazinece mallarına el konulan kişiler” bunlar… “Can'a-can, kan'a-kan” (kısas) yanında “haksız bir şekilde elde edilen mal”a da “el koyma” biçiminde gerçekleştirilen “zecrî tedbir”lerde ismi geçenler bunlar…
 PKK-KCK-IŞİD terörünün beslendiği “uyuşturucu-silâh-beyaz kadın ticareti ve salmalar” ile haksız yoldan kazanılan ve devletimiz aleyhine olan “malî kaynakların kurutulması, onların aile fertlerine de gözdağı verilmesi” çâresinin gündeme getirilmesini istedik de ondan…
 Söylemesi/yazması bizden, teklifi kaale alıp da uygulamaya koyması “devletlû ricâl”imizden…
 Diyoruz ve bu duygu ve düşünceler ile kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı baş başa bırakıyoruz:
 Kalbî sevgi ve saygılarımızla!..
  * - * - * - * - * -
Kesmeli terörizmin, tüm insan kaynağını;
Kurutmalı kökünden, para trafiğini!..
Şaşkına çevirmeli, şu Kandil manyağını;
 Damarı kesilmeli, ezmeli iliğini;
 Kırmalı bacağını, kolunu-ayağını!..

Kesmeli terörizmin, paraca akışını;
İnsanları kullanan, dolarlı bakışını;
Kara para aklamak, AB'den çıkışını;
 Kırmalı bacağını, kolunu-ayağını;
 Esnaf-tüccar destekli, malûm sacayağını!..

Kesmeli terörizmin, malî kolun kesmeli;
Kanlı para kolların, çirkin yolun kesmeli;
Hak-hukuk ve adalet, rüzgârları esmeli;
 Kırmalı bacağını, kolunu-ayağını;
 Kurutmalı suyunu, kremalı-yağını…

KAYIKÇ'Ali çâre bu, “Pontus işi” dündedir;
Hâkim-Savcı el-ele, adliyemiz zindedir;
Yap artık şu kanunu!..:  Yok Meclis izindedir…
 Kırmalı bacağını, kolunu-ayağını 
 Aramalı Hortumcu Süleyman dayağını!...
 Sözün özü: “Teröristler” için “Cezaevleri”miz “Hapishâne” değil âdeta  bir “Besihâne” olmaktan çıkartılmalı ve “Gasilhâne” hâline getirilmelidir!.. 
        (Devam edecek)

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim