• BIST 116.593
 • Altın 162,981
 • Dolar 3,8063
 • Euro 4,6601
 • Samsun 6 °C
 • Ankara 4 °C
 • İstanbul 13 °C
 • Valilik Samsunspor destekçilerine teşekkür etti
 • Samsunspor’da Gökay Serbest kaldı
 • Atakum Belediyespor’dan Samsunspor’a destek
 • Valilik Samsunspor destekçilerine teşekkür etti
 • Samsunspor’da Gökay Serbest kaldı
 • Atakum Belediyespor’dan Samsunspor’a destek

ALLAH’IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/3

Ali Kayıkçı

ALLAH'IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/3
     * ” içişleri Bakanı Efkan Âlâ, IŞİD'in Kobani işgali bahane edilerek sergilen şiddet olaylarının            bilançosunu açıkladı: Gösterilerin  yapıldığı il sayısı: 35; Ölen vatandaş: 32; Yaralı: 221; Şehîd polis:           2; Yaralı polis: 139; Olay sayısı: 262; Polis aracına saldırı: 549; Sivil araca saldırı: 628; Kaymakamlık           binasına saldırı: 25; Emniyet binalarına saldırı: 67; Okula saldırı: 212; Siyasi parti binalarına saldırı:           29; Diğer tüm binalara saldırı: 780; Çatışmada ölü ele geçirilen terörist: 5; Çatışmada yaralı ele           geçirilen terörist: 4; Gözaltına alınan: 1024; Tutuklu: 58…” (Gazeteler-11.10.2014)

 S
aygıdeğer Okuyucularımız!..    
Geçmiş yıllarda yaşanan “terörist olaylar ve şehîd haberleri” üzerine, defaatle yazdığımız gibi bir kere daha yazıyor ve ilgililerin “sağır kulaklarına” bir defa daha haykırmak suretiyle diyoruz ki:
 “Ey îmân edenler! Kasden öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı.(…)   Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.”  (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179'dan) 
 “…(Kısas ve zinâ gibi şeylerden dolayı meşrû) bir hak olmadıkça, Allah'ın harâm  ettiği cânı katl etmeyin!..”     (Kur'ân-ı Kerîm-Enâm Sûresi, â: 151)                     “Kim bir mü'müni kasden katl ederse, onun cezâsı, ebedî kalınacak Cehennem'dir. Allah ona gazâb etmiş, lânet etmiş ve büyük bir azâb hazırlamıştır.”     (Kur'ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, â: 93) 
 Bu emirler ; AB'nin, ABD'nin emri değil, Cenâb-ı Allah'ın emri… Peki, geçmiş yıllarda “Koalisyon ortağı üç kafadar”ın onayı üzerine TBMM;  AB'nin ve ABD'nin taleplerini yerine getirerek, bu ilâhî emre uymayı bir kenara itti ve ülkemiz,  (idamlar kaldırıldığı içindir ki) bu gün bu noktaya getirildi. ..            Diye milyonlarca insanla birlikte tekrarlıyor ve Peygamberimiz Efendimiz Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”in şu mübârek sözlerini de hâtırlatmak istiyoruz:     “Ekber-i kebâir (büyük günâhlar): Bir şeyi Allahü teâlâya ortak etmek, adam katl etmek, (…)”,  “Müslüman demek, Müslümanlara eli ile, dili ile zarar vermeyen kimse demektir.”, “Müslüman, Müslüman'ın kardeşidir. Ona zulüm etmez, onun yardımına koşar,  onu küçük ve kendinden aşağı görmez. Onun kanına, malına, ırzına,  nâmusuna zarar vermesi haramdır.”, “Îmânın temeli ve en kuvvetli alâmeti, Müslümanları sevmek, kâfirleri sevmemektir. Cenâb-ı Hak, Îsâ aleyhisselâma buyurdu ki, (Eğer yerlerde ve göklerde bulunan bütün mahlûkların ibâdetlerini yapsan, dostlarımı sevmedikçe ve düşmanlarıma düşmanlık etmedikçe, hiç fâidesi olmaz.”,  “Cemâat râhmettir. Ayrılık azâbdır...”, “Cemâate yapışınız. Çünkü Allahü teâlâ bu ümmeti dalâlet üzere bir araya getirmez…”, “Kim cemâatten bir karış ayrılırsa, İslâm ipini boynundan çıkartmıştır…”, “Şeytân, insanın kurdudur. Kenarda köşede kalmış, sürüden ayrılmış koyunu kurt yakaladığı gibi, şeytân da cemâatten ayrılanları yakalar. Sakın cemâatten ayrılmayınız!..”  “Bizler kardeşiz; din kardeşi, ülkü kardeşi, vatan, târih kardeşi!..” dedikçe “Kürdara azadî!..”diye haykıran, Kürtlere hürriyetler dışında toprak ve çeşitli farklı haklar isteyen, Türk'ün malına, canına, ırzına ve huzuruna kast eden bir takım gözü dönmüş, ne idüğü belirsiz kişi ve gruplar için de bir defa daha “kısas” diyoruz ve “idam”ların tekrar getirilmesini istiyoruz!.. 
 Çünkü İki Cihan Serveri Peygamberimiz Efendimiz “Medine Sözleşmesi”nde bu konuda asırlar öncesinden hükmü vermişlerdir:
 “M-14: Hiçbir mümin (…) mümine karşı kâfire yardım etmeyecektir.”    “M-15: …Çünkü müminler, diğer insanlardan ayrı olarak birbirlerinin mevlâsı  (dostu, yardımcısı, kendisiyle antlaşma yaptığı kişi)dır.”          “M-19: Müminler, birbirlerinin Allah yolunda dökülen kanlarının öcünü almakla mükelleftirler.” “M-22: Bir kimsenin, bir mümini sebepsiz yere öldürdüğü kat'i delillerle sabit olunca, öldüren hakkında kısas hükmü tatbik olunacaktır. Ölenin velisi buna rızâ göstermediği takdirde, bütün müminler ona karşı cephe alacaklardır...”
 Diyoruz ve bu duygu ve düşünceler ile kaleme aldığımız dün'ü-bugüne bağlayan aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı baş başa bırakıyoruz:
 Kalbî sevgi ve saygılarımızla…
 “Terör-merör” dediler, “33 er” yediler;
 “1500 kurşun” ile, “Biji Apo” nidâsı;
 O gün “13 asker”e, “Rus bombası” verdiler;
  Reşadiye baskını, “7 er”in sedâsı;
  Hatay'da “4 polis”in, kanın yere serdiler…

 “Terör-merör” dediler, Hakkâri mayınlandı;
 Taksim'de canlı bomba, “33 can”ım yandı;
 Her biri ayrı tahrik, uyuyanlar uyandı;
  “Açılım” çâre değil, “kısas” işin esası;
  “Çekiç Güç-Kuzey Irak”, besledi bu nadası…

 “Terör-merör” dediler, çeyrek asır nakarat;
 ABD ve İsrail, kalanı bir küsurat;
 Bunlar çekse elini, biter işler o saât;
  “Açılım” çâre değil, “kısas” işin esası;
  “Dinde kardeşlik” varken, başka neyin ihyâsı?..

“Terör-merör” dediler, “Apo” bir piyon taşı;
 “Türk”e düşman olanlar, döker timsah gözyaşı;
 “Ermeni iddiası” bir asırdır hep şaşı;
  “Açılım” çâre değil, “kısas” işin esası;
  “Hakk emri”nden kaçanlar, onlar baş'ın belâsı…

 “Terör-merör” dediler, kâh “İmralı” kâh “Kandil”;
 “Moskova beslemesi” sanırsın bir iskandil;
 “AB” hep ikiyüzlü, bazen sanki iskambil;
  “Açılım” çâre değil, “kısas” işin esası;
  “Câni” mutlak ölmeli, hukuk yazsın “kısas”ı!..

 “Terör-merör” dediler, “3 trilyon” uçtu bak!..
 “Sam Amca” cer'yan verir, asanlar mı avanak?!..
 Nicesi bekletmiyor: “Manga hazır, süngü tak!..”
  “Açılım” çâre değil, “kısas” işin esası;
  DEREBAHÇELİ der ki, basmaz AB kafası…
 Sözün özü: Daha önce de söylediğimiz gibi, “Teröristler” için “Cezaevleri”miz “Hapishâne” değil âdeta  bir “Besihâne” olmaktan çıkartılmalı ve “Gasilhâne” hâline getirilmelidir!.. 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim