• BIST 115.147
 • Altın 163,214
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • Samsun 5 °C
 • Ankara -2 °C
 • İstanbul 9 °C
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması

ALLAH’IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/2

Ali Kayıkçı

ALLAH'IN EMRİNE UYULSUN!.. ADALET YERİN BULSUN/2
     * ” içişleri Bakanı Efkan Âlâ, IŞİD'in Kobani işgali bahane edilerek sergilen şiddet olaylarının            bilançosunu açıkladı: Gösterilerin yapıldığı il sayısı: 35; Ölen vatandaş: 32; Yaralı: 221; Şehîd polis:           2; Yaralı polis: 139; Olay sayısı: 262; Polis aracına saldırı: 549; Sivil araca saldırı: 628; Kaymakamlık           binasına saldırı: 25; Emniyet binalarına saldırı: 67; Okula saldırı: 212; Siyasi parti binalarına saldırı:           29; Diğer tüm binalara saldırı: 780; Çatışmada ölü ele geçirilen terörist: 5; Çatışmada yaralı ele           geçirilen terörist: 4; Gözaltına alınan: 1024; Tutuklu: 58…” (Gazeteler-11.10.2014)

 S
aygıdeğer Okuyucularımız!..    
Geçmiş yıllarda yaşanan “terörist olaylar ve şehîd haberleri” üzerine, defaatle yazdığımız gibi bir kere daha yazıyor ve ilgililerin “sağır kulaklarına” bir defa daha haykırmak suretiyle diyoruz ki:
 “Ey îmân edenler! Kasden öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı.(…)   Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.”  (Kur'ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 178-179'dan) 
 “…(Kısas ve zinâ gibi şeylerden dolayı meşrû) bir hak olmadıkça, Allah'ın harâm  ettiği cânı katl etmeyin!..”     (Kur'ân-ı Kerîm-Enâm Sûresi, â: 151)                     “Kim bir mü'müni kasden katl ederse, onun cezâsı, ebedî kalınacak Cehennem'dir. Allah ona gazâb etmiş, lânet etmiş ve büyük bir azâb hazırlamıştır.”     (Kur'ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, â: 93) 
 Bu emirler ; AB'nin, ABD'nin emri değil, Cenâb-ı Allah'ın emri… Peki, geçmiş yıllarda “Koalisyon ortağı üç kafadar”ın onayı üzerine TBMM;  AB'nin ve ABD'nin taleplerini yerine getirerek, bu ilâhî emre uymayı bir kenara itti ve ülkemiz,  (idamlar kaldırıldığı içindir ki) bu gün bu noktaya getirildi…
 Milyonlarca feraset sâhibi insanla birlikte bunu biz de aynen diyoruz ve burada, bir döneme “Başbakan” olarak damgasını vuran rahmetli “Erbakan”ın bir sözünü de ilâve etmek istiyoruz:  
 “Karşımızdaki şer güçler, yeryüzünü fesada sokmak için hep beraber hareket ediyorlar. Bak bir Amerika, Irak'ı yok etmek için geldiği zaman  30 tane ülke birden geliyor….”
 Ve şimdi de “Suriye” için, İsrail'in âlî/yüce” menfaatlerini korumak adına tekrar harekete geçtiklerini görüyoruz. Ve de bu konuda bir başka ismin hatırlatmalarına kulak veriyoruz:
 “Bugün nereye giderseniz gidin, hiçbir yerde İsrail aleyhine uluslararası topluluklarda karar alınamaz. ABD, batı ülkeleri; yeri geldiği zaman Rusya, hep onun yanındadır. …bunu bazıları fark etmiş, bazıları fark etmemiştir.”, “Batılılar iki sahayı kullanıyor: Mezhep ayrılığı, kavmiyet çatışmaları. Bu ikisini de çok güzel kullanıyorlar. Müslümanlar birbiri ile çatışsın, biz buradan izleyelim, diyorlar.”  (Temel Karamollaoğlu-SP Genel Başkan Yrd. Sivas E. Belediye Bşk-AGD Dergisi) 
 Saygıdeğer Okuyucularımız!..
 Kısa adı (AA) olan Anadolu Ajansı'nın 20 Kasım günlü bir haberine göre, “28 Yıllık Sürecin Ekonomiye Zararı: Terör, 2,3 trilyon TL kaybettirdi” denilmekte ve sonrasında da şöyle devam edilmektedir:
 “'Terörün Ülke Ekonomisine Tahmini Maliyeti' konulu raporda; savunma ve güvenlik harcamalarının 1986-2012 yılları arasında 162 milyar TL. olduğu, bugünkü rakamlara çevrildiğinde ise 495 milyar TL'lik bir rakamın ortaya çıktığı vurgulandı. Kurtulmuş, terör olmasa ve harcamaların yüzde 50 oranında azaltılması durumunda 2012 rakamları ile 247 milyar 600 milyon TL, faiz giderlerinin de 110 milyar 500 milyon TL tasarruf yapılabileceğini aktardı. Kurtulmuş ayrıca, Türkiye'nin savunma harcamalarını cebinden değil, borçlanarak yaptığına işaret etti.
 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terörün ülke ekonomisini yaklaşık 2 trilyon 345 milyar liralık zarara uğrattığını söyledi. 'Terörün Ülke Ekonomisine Tahmini Maliyeti' konulu raporunu açıklayan Kurtulmuş, diğer kayıpları ise 'tarım ve hayvancılıkta düşüş, göçten kaynaklı sosyal çöküntü, tabii kaynaklardan yararlanılamama ve psiko-sosyal sermayeye darbe' başlıkları altında sıraladı. Terör olmadığı bir Türkiye'nin her yıl yüzde 0,25 oranında daha fazla büyüyebileceğine dikkat çeken Kurtulmuş, '28 yıllık süreçte her ailenin yıllık milli gelirinde 2 bin 400 dolar artış olabilirdi. Her ailenin evi, arabası olurdu. 150 tane İstanbul-Ankara hızlı tren projesi biterdi' dedi.”  (Türkiye Gazetesi-21.11.2013, s. 8)
 İçişleri Bakanı Sn. Efkan Âlâ'nın 11.10.2014 günlü (yukarıya serlevha olarak aldığımız) açıklamalarındaki malî kayıpları da bunlara ilâve ettiğimizde bu rakam çoktan 3 trilyon lirayı aşacak gibi görünüyor diyoruz ve bu duygu ve düşünceler ile kaleme aldığımız aşağıdaki mısralarımız ile Siz Saygıdeğer Okuyucularımızı baş başa bırakıyoruz:
 Kalbî sevgi ve saygılarımızla…                                                                                                                    - * - * - * - * - *
 Teröre  bak teröre, neler de aldı gitti!..       
 Ülke kaynaklarından, trilyon çaldı gitti!..
 Geride 40 bin ölü, mezarlar kaldı gitti!..
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..

 Teröre bak teröre, milyar-milyarlar gitti!..
 Neler-neler yitirdik, nice fidânlar gitti!..
 Huzur-güven kalmadı, sevgi-vicdânlar gitti!..
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..

 Tarım-hayvancılık yok, yapanda dert binden çok;
 Komşuda-akrabada, satılmışta insâf yok;
 Dört bir yana göçler var, hicret kalbe değen ok!..
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..

 Kenar mahallelerde, varoşlarda sefâlet;
 Çoluk-çocuk sokakta, bu da başka bir âfet;
 Berlin her gün çağırır, mülteciye bin dâvet!..
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..

 “Biji Apo” diyeni, nicesi teşvik eyler;
 Teşvikle de kalmıyor, gizli-açık hey-heyler;
 30 yılda kaç sabah, uyanın artık beyler!..
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..

 Kandil-İmralı-AB, sacayağın üçlüsü;
 BDP'miz Meclis'te, partilerin güçlüsü;
 Leyla Zana bağımsız(!), hatûnların dişlisi…
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..

 KAYIKÇ'Ali vaziyet, bir acayip hâldedir;
 “Demokratik Açılım”, aylar var ki dildedir;
 “Diyarbekir-Amed”miş, Kürtçüler bu ildedir…
  AB böyle istedi, ABD alkış tuttu;
  Kur'ân'dan nice öğüt, millet bunu unuttu!..
        (Devam edecek)

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim