• BIST 109.330
 • Altın 156,133
 • Dolar 3,8638
 • Euro 4,5501
 • Samsun 3 °C
 • Ankara -2 °C
 • İstanbul 14 °C
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • DERBİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
 • GİRESUN’A BİLENİYORLAR
 • SAMARAS'IN KEYFİ YERİNDE
 • DERBİ HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

“40 GÜN” SÜRDÜ, “41 KERE MAŞÂ’ALLAH!..”

Ali Kayıkçı

“40 GÜN” SÜRDÜ, “41 KERE MAŞÂ’ALLAH!..”

*    “…yeryüzünde fesat çıkarmaya çalışanların cezası, ancak öldürülmeleri veya asılmaları yahut ayak ve ellerinin çaprazlama kesilmesi, ya da bulundukları yerden başka bir yere sürgün edilmeleridir. Bu, dünyâda onlar için bir zillettir. Âhirette ise onlar için büyük bir azab vardır.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Mâide Sûresi, âyet  33’den)
*   “Ey îmân edenler! Kasten öldürülenler için size kısâs yapmak farz kılındı.  (…) Ey akıl sâhipleri! Bu kısâsta sizin için bir hayât vardır. Ümit edilir ki, siz (haksız yere adam öldürmekten) sakınırsınız.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Bakara Sûresi, âyet 178-179’dan)
  *  “Doğru yol gösterildikten sonra Peygamber aleyhisselâma uymayan ve îmânda ve      amelde mü’minlerden ayrılan kimseyi küfr ve irtidâdda bırakır ve Cehennem’e atarız. O Cehennem, çok kötü bir yerdir.” (Kur’ân-ı Kerîm-Nisâ Sûresi, âyet 104)
* “İçinizden kim irtidâd eder de kâfir olarak ölürse, yaptığı (iyi) işler dünyâda da âhirette de boşa gitmiştir. Onlar o ateşin (Cehennem’in) arkadaşlarıdır. Onlar orada (bir daha çıkmamak üzere) ebedî (sonsuz) kalıcıdırlar.”  (Kur’ân-ı Kerîm-Bakara Sûresi, âyet 217)
*   “Ümmetim, kötü din adamlarından çok zarar görecektir.” “Hiçbir mü’min (…) mü’mine karşı kâfire yardım etmeyecektir.”,  “Mü’minler, birbirlerinin Allah yolunda dökülen kanlarının öcünü almakla mükelleftirler.”, “Bir kimsenin, bir mü’mini sebepsiz yere öldürdüğü kat’i delilerle sabit olunca, öldüren hakkında kısâs hükmü tatbik olunacaktır.” (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi ve sellem”)
* “İrtidâd: Müslüman iken, İslâm dînini terk etmek, başka bir dîne geçmek, ateist   (dinsiz) ve mürted olmak” (Sözlük)
*   “Devlete isyân etmemek, kanunlara karşı gelmemek vâcibdir.”  (Tam İlmihâl Seâdet-i Ebediyye; 123. Baskı, İst. 2012, s. 438)
*   “Vâcib: Kur’ân-ı Kerîm’de  açık olmayarak bildirilmiş veya bir sahabenin açıkça bildirmesi ile anlaşılmış olan emirler. Kurban kesmek, fitre vermek, vitir namâzında kunut duâlarını okumak, (erkekler için) bayram namâzlarını kılmak… gibi.” (Dînî Terimler Sözlüğü; c. 2, s. 280)  
*   “IŞİD adlı organize İsrail-Anglo Sakson çetesi saldırıyor; onların güdümündeki uluslar arası medya, PKK, HDP, Cemaat, Doğan Medyası hep bir ağızdan ‘Türkiye yaptırdı yaygarası’ koparıyor.” (Fuat Uğur-Türkiye Gazetesi)
*   “Kandil dâhil, bütün temel belli odaklar cezalandırıldı. Bundan böyle, bir dakika bile görevdeysem, gereğini yaparım.”
(Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu-Başbakan)
*   “Vur pençe-i Ali’deki şemşir aşkına/Gülbangı, âsmânı tutan pir aşkına!..” (Y. Kemâl Beyatlı)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
Bilindiği üzere; üç ay kadar önceki bir yazımızda, 24 Temmuz 2015 Cuma günlü TV haberlerinde ve bir sonraki günde de yazılı basında ve bu arada “Türkiye Gazetesi”nde okuduğumuz sevindirici gelişmelerin birinde, aynen şöyle denilmekte idi: 
“Operasyona Şehit Astsubayın Adı Verildi. Kod Adı: Şehit Yalçın
Türk savaş uçakları IŞİD mevzilerini yerle bir etti. En az 35 militan öldü.
Astsubay Mehmet Yalçın Nane’nin kanı yerde kalmadı. Diyarbakır 8’inci Ana Üs Komutanlığı’nda ‘vur emri’ bekleyen ‘Pars Filo’ saat 04.00’te gerekli talimatı aldı. Havalanan üç F-16, IŞİD’in Bab Bölgesi’ndeki iki karargâh ve bir toplanma noktasını lazer güdümlü füzelerle vurdu. Hedefler, 13 dakika içinde imha edildi. En az 35 militan öldü. Operasyon Başbakanlık Koordinasyon Merkezi ve Genelkurmay Harekât Başkanlığı tarafından koordine edildi. (…)”
Bunu bir sonraki günün bir başka haberi takip etti:
 “Kandil’e Uyku Yok. Önceki gece Irak’ın kuzeyindeki PKK ve Suriye’deki IŞİD hedeflerine bomba yağdıran filoya 22 uçak daha katıldı. Pilotlara ‘Vur’ emri verildi. Askerî yetkililer, son 10 yılın en kapsamlı operasyonuna hazırlanıldığını bildirdi. Vurulan yerlerin ‘Avaşin, Metina, Basyan, Gara, Zaho’ kampları olduğu açıklandı.”
Üç ay sonraki bir güzel haberde de âdeta bunların devamı geldi:
“Dağlıca’da 40 Gün Süren Operasyon Görüntülendi
Hakkâri Dağlıca bölgesinde, 27 Eylül 2015 tarihinde başlayan ve 5 Kasım 2015 tarihinde sonuçlanan ‘Şehit P. Kurmay Yb. İlker Çelikcan Operasyonu’ ile 119 PKK’lı öldürüldü. Türk Silâhlı Kuvvetleri’nin en güzide birliklerinden oluşan 2 Komando Tugayı ve Özel Kuvvetlere ait birlikler, operasyona katıldı. Türk Hava Kuvvetleri’nin de müşterek olarak katıldığı ve 40gün süren operasyonun görüntüleri yayınlandı.”
Haberin içerisindeki “ara başlıklar”da ise şu satırları okuyoruz: 
“Yarbay İlker Çelikcan, yaralı askerleri kurtarmak için konvoyun önüne geçti”, “2 aya yakın vatandaşları elektriksiz bıraktılar”, “PKK’nın saldırıları, bölge halkını da etkiledi”, “Operasyon 40 gün sürdü”, “Operasyon, 3 safhada plânlandı”, “İlk olarak Oramartepe Bölgesi’nin 500 metre yakınına kadar birlik sızdırıldı”, “5-10 metre mesafeden el bombalarının kullanıldığı temaslar sağlandı”, “Yardıma gelen PKK’lı teröristleri savaş uçakları etkisiz hâle getirdi”, “Bölge PKK’lı teröristlerden arandırıldı”, “PKK’lı teröristlerin büyük bir çöküntü yaşadığı öğrenildi.”
“Şehîd Yarbay İlker Çelikcan” ile diğer bütün subay, astsubay, er ve erbaşlarla polis kardeşlerimize ve vatandaşlarımızdan feda-i can eyleyen dindaşlarımıza; Cenâb-ı Allah’tan gâni gâni rahmetler diliyor ve aşağıdaki mısralarımızı da bütün “gâzilerimiz” ile “şehîdlerimiz”in geride bıraktıkları aile fertlerine ve yakınlarına “ithâf” eyliyoruz… 
Kalbî sevgi ve saygılarımızla…

    = = = * = = =

“Türk Tarihi”, satır-satır destandır;
“Dağlıca”mız, “Çelikcan”a yurt oldu.
“6 Eylül”, “Yeşiltaş”ta ilk kandır…
“Mehmetçik”in canı O’na dert oldu; 
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır…

“Hudut” O’ndan, “asker” O’ndan sorulur;
“Kobra” yürür, “Kirpi” yürür vurulur;
“Tanklar” koşar, nice “hain” serilir…
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
“40 gün” sürdü, “41 kere maşâ’Allah!..”

Vadi-vadi, “Oramar”dır-“Çarçela”;
“Doski” derler, “Buzul Dağı” bir belâ;
“İkiyaka”; ne ses varır,  ne salâ…
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
“Doçka” vurur, “Zagros” vurur pekâlâ…

“Varagöz” var, “Gürkavak” başka vadi;
“Kamışlı”dan “Yeşiltaş”a geç hadi;
“Mayın-mayın”, “EYP”si hep adi…
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
Bulur O’nu “şehîd”liğin saati…

“İHA” uçar, “İKU” uçar sürekli; 
Gece-gündüz, “keşif” vardır gerekli;
“Komando”lar, “aslan”dan da yürekli…
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
“Karayılan”, yılandan “engerek”li…

“Zap Kampı”ndan, talimatlar yağdırmış;
“Kuzey Irak”, “PKK”lı yığdırmış;
“F16”, “Cehennem”e döndürmüş…
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
“119”,  haine defter dürmüş…

“Yüksekova-Şemdinli”nin yası var;
“Çelikcan”ın, “şehâdet atlası” var; 
“Milyon-milyon”, ardınca “duâsı” var…
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
“İlker” gider, peşinde “dahası” var…

KAYIKÇ’Ali, söyle “KCK”lı’ya;
“YDG-H”, denen başıbağlı’ya;
Anan-baban, ömür boyu ağlıya!..
“Baba adam”, “Tabur”a “Komutan”dır;
Adı kalsın, ebed “Dağlıcalı”ya!..
 

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim