• BIST 115.147
 • Altın 163,214
 • Dolar 3,8058
 • Euro 4,6547
 • Samsun 3 °C
 • Ankara -5 °C
 • İstanbul 8 °C
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması
 • Yardım Standı Çarşamba'da kuruldu
 • Samsunspor Hazırlık maçında kazandı
 • İpekoğlu'dan "espri" açıklaması

“10 BİN ÇOCUK” NERDEDİR; “10 BİN SORU”M VAR SANA!..

Ali Kayıkçı

*“Ey îmân edenler! Eğer kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, sizi îmânınızdan çevirirler, kâfir ederler!.”  (Kur’ân-ı Kerîm; Âl-i İmrân Sûresi, âyet 100)
*“Ey îmân edenler!  Sizden olmayanları dost edinmeyin! Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, işlerinizin sarpa sarmasını arzu ederler. Görmüyor musunuz buğzları ağızlarından taşmakta. Sinelerinin gizlediği ise daha büyüktür. İşte size âyetleri açıkça bildirdik, eğer akl ederseniz.”     (Kur’ân-ı Kerîm: Âl-i İmrân Sûresi, âyet 118)
*“Onlara, ‘Kâfirlere inanmayınız!’ dediğim hâlde, onlar kâfirlerin sözleri ile hareket ediyorlar. Şeytân onları aldatıyor.” (Kur’ân-ı Kerîm; Nisâ Sûresi, âyet 59)
*“El vahdetü rahmetün ve’l-fırkatü azabün (Birlikte râhmet, ayrılıkta azâb vardır)” (Hz. Muhammed “sallallahü aleyhi vesellem”)
*“Ey koca Şark, ey ebedî meskenet/Sen de kımıldanmaya bir niyet et!..
 Korkuyorum Garb’ın elinden yarın/Kalmayacak çekmediğin melânet!..”   (Mehmet Âkif Ersoy-Safahat”
*“Yeryüzündeki 1,5 milyar Müslüman bir araya toplanmalı. Bakınız bu Siyonistler, kendi ülkelerini birleştiriyor, Avrupa Birliği’ni kuruyor.  Bize gelince, Osmanlı’yı yıktığı yetmiyor, şimdi de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar.”  (Prof. Dr. Necmettin Erbakan-TBMM, 1991)
*“Çok samimî olarak îtiraf edeyim ki, Avrupalılar Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslâm düşmanlığı, Hıristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince…”  (Prof. Dr. Fritz Naumark-Türkiye Gazetesi; 08.06.2001, s. 15)
*“PKK örgütü AB’nin gerçekleştirdiği bir örgüttür. 33 bin insanımızın ölmesine AB sebep olmuştur. AB, Türkiye’deki terör örgütlerini gizli ve açık desteklemiştir. AB, TC’nin yeniden palazlanıp Osmanlı gibi olma korkusunu yaşamaktadır.” (15.04.2003)  (Tuncer Kılınç-MGK Genel Sekreteri
*“Türk halkının yüzde 66’sı AB’ne olumsuz bakıyor.” (Ahmet Sağırlı-Türkiye Gzt; 04.11.2014 s. 9)    
*“2011 yılında kurulan Avrupa Birliği Bakanlığı’nın 3 yılda 16 milyon lirayı bulan maddî zararı, kalem kalem hesaplandı.” (Millî Gazete18.12,2014, s. 1, 12)
*“AB’den, Türkiye’den ve bulunduğumuz coğrafyanın durumundan kaynaklanan sebeplerle Türkiye-AB ilişkisininin orta vadede tam üyelikle sonuçlanması imkânsız. Bunu 15 yılı aşkın süredir Avrupa Birliği konularında çalışan ve Jean Monnet Kürsü Başkanı unvanlı bir akademisyen olarak yazıyorum. Bu değerlendirmeye, Türk insanının zaten AB üyeliği konusunda büyük bir hevesi kalmadığını da ekleyebilirim.” (Prof. Dr. Çağrı Erhan-Türkiye Gazetesi; 01.05.2016, s . 11) 
*“Türkiye, AB’nin kapı kulu değildir!..” (Cumhurbaşkanı: R. Tayyip Erdoğan)
* “PEGIDA (Batı’nın İslâmlaşmasına Karşı Yurtsever Avrupalılar) hareketi, Almanya’da giderek büyüyor.”  (Gazeteler-Ocak 2015)
* “AB bize yeterince vakit kaybettirdi!..” (R. T. Erdoğan-Cumhurbaşkanı: 06.01.2015)

Saygıdeğer Okuyucularımız!..
İçinde bulunduğumuz yıl itibariyle hizmet süresi “40 yıla” yaklaşan ve zaman zaman eski kıymetli edebî ve fikrî yazılarından uzak düşse de sayfaları arasında örnek makâlelere ve isimlere de yer veren “Erciyes Dergisi”nin Nisan 2016 tarihli 460’ıncı sayısı 10-13’üncü sayfalarında “Prof. Dr. Mustafa KESKİN”in “Batı Medeniyeti Bir Mahlûk-i Asil midir Yoksa Tek Dişi Kalmış Canavar mıdır?” başlığı altında nefis bir araştırma-inceleme yazısı yayınlandı. 
Bu yazısında Sn. “Mustafa Keskin”, “Batı Medeniyeti” için rahmetli “M. Âkif Ersoy”un “Tek dişi kalmış canavar” sözünü hâtırlattıktan sonra “Ortadoğu ve İslâm Coğrafyası”nda, “Afrika Kıtası”nda gerçekleştirdiği emperyal talanlara dikkat çekmekte, “İsrail’in Siyonist Haçlılar ile Haçlı Siyonistlerin ortak mesaisinin ürünüdür” demekte, sonrasında ise “1 Şubat 2016 günü Avrupa Polis Teşkilâtı” tarafından açıklanan bir “Rapor”a sözü getirmektedir…   
Bu “Rapor”da, “Son iki yıl içerisinde Avrupa’ya refakatsiz olarak gelen 26 bin çocuktan 10 bininden hiçbir bilgi ve haber alınamadığından, bunlardan 5 bininin İtalya’da, 2 bininin Danimarka’da, 2 bininin İsveç’te ve bin tanesinin de Almanya’da kayboldukları”ndan bahsedilmektedir.  
Diğer taraftan; Avrupa’ya ulaşabilmiş “Mültecilerin para ve kıymetli eşyalarına da el konulması”nı, “sömürgeci zihniyetin yeni yüzü” olarak dillendiren “Keskin Hoca”, haklı olarak buna da “egoizm ve hedonizm” olarak nitelendirmektedir… 
“Kara para aklama” ve “UEFA”nın “rüşvet skandallarına” da dikkat çektikten sonra “Avrupa’da kaybolan 10 bin masum çocuk ortaya çıkmadıkça, ortalama insaniyet onlara tanınmadıkça, Batı Medeniyeti kendini tek dişi kalmış canavar suçlamasından, hatta isimlendirmesinden kurtaramaz” diyerek de hükmünü vermektedir… 
Biz de Sn. “Prof. Dr. Mustafa KESKİN”e can-ı gönülden katılıyor ve aşağıya aldığımız mısralarımız ile de teyiden aynı fikirleri, (sözde bize, özde PKK’ya) dost AB’ye doğru, hece-hece, kelime-kelime haykırıyor, haykırıyoruz!..
    = = = * = = = 
“10 bin çocuk nerdedir? 10 bin sorum var Sana!..”;
Cevap ver ey Avruna, “Fevriye neden saklı?..”
“Mülteciler” de insan, “insan gibi baksana!..”
“Altun-para” toplarsın, bu bir “emperyal aklı”;
“Akdeniz-Ölüdeniz”, “suya kafa soksana!..” 

“5 bini İtalya’da”, “İsveç’te var 2 bin”;
“Danamarka-Almanya”,  yok mu sizde “imân-din?”;
Bir “Molla Kasım” çıkar, ya “Usame bin Ladin!..”
“Altun-para” toplarsın, bu bir “emperyal aklı”;
“İlâhın para” olmuş, “kara para” en adin!..

“On binlerce ölü” var, dalga vurur sahile;
“Aylan Bebek” bir örnek, savrulmuş bir aile; 
“Esad” bir “Deli Dumrul”, “çalışır Azrail(*)’e!..”
“Altun-para” toplarsın, bu bir “emperyal aklı”;
“Sırça köşk”e yığarsın, “ne zahmet var ne çile!..”

“PKK” bir “Mankurt”tur, “IŞİD” yeni “versiyon”;
“PYD” ve “YPG”, “petrol” için “porsiyon”;
“İsrail: Üçgen-üçgen”, ilerliyor bak “Siyon!..”
“Altun-para” toplarsın, bu bir “emperyal aklı”;
“İnsan Hakları” nerde, cevap ver ey “Komisyon!..”

“Bel hum adal”lar Sende, “fabrikasyon imalât”;
“Mussolini” ve “Hitler”,  “gözyaşılı icraat”;
“UEFA rüşvet şahı”, “bahis oyna-milyon kat!..”
“Altun-para” toplarsın, bu bir “emperyal aklı”;
Çağır “Hakemler” gelsin, sonra götür “maçı sat!..”

KAYIKÇ’Ali Avrupa, “Hıristiyan Birliği”;
“Para” var, “konforu” var, unuttu “fakirliği”;
“Müslüman sade” yaşar, sever daim “dirliği!..”
“Altun-para” toplamaz, “zekât-âhiret aklı”;
“İpek” hatun urbası, tercih eder “er’liği…”

 • Yorumlar 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2007 DENGE GAZETESİ | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0362 420 04 28 | Faks : 0362 431 55 53 | Haber Scripti: CM Bilişim